Hloubka, délka a tedy i kvalita spánku je velice důležitá pro regeneraci buněk Vašeho těla. Člověk by měl denně spát alespoň 7-8 hodin, a to nepřetržitě. Nemůžete-li usnout, pravděpodobně bude na vinně zvýšená stresová zátěž, pocity výčitek svědomí či přehrávání si stresových situací. V těchto případech velice dobře pomáhají teplé koupele celého těla v zásadité soli a aromaterapie. Vynikající pro zklidnění mysli je silice z levandule.

 

Spani-1024x263

Pokud se budíte uprostřed noci, můžete mít problémy s játry. Dopřejte si teplé zásadité obklady na játra, a to pravidelně každou noc. Látkovou plenku či ručník namočte do roztoku ze zásadité soli, vyždímejte, přiložte na játra, na plenku dejte ještě suchý ručník a na ten položte nahřívací láhev s teplou vodou. Uvidíte, že se Váš spánek zlepší.
Pokud vstáváte během noci na záchod, pravděpodobně bude příčinou špatná funkce ledvin. Na ledviny pomáhají také zásadité zábaly, ale také zábaly a koupele chodidel. Nožky držte celý den v teple a v teple také držte oblast bederní, v okolí ledvin. Nenoste příliš krátká trička a dbejte, aby Vám ledviny neofoukly.
Trpíte-li poruchami spánku či zvýšenou nespavostí, pravděpodobně budete mít v nepořádku Váš hormonální systém. Na rozhození hormonů ve vašem těle může mít, kromě velkého množství chemie ve Vašem jídle, také zásadní vliv materiál, kterým se doma či v práci obklopujete. Nevhodný materiál na nábytek, podlahy, postele, matrace a lůžkoviny ve vašem bytě či domě a také plastové obaly potravin, to vše se podílí na nerovnováze hormonálního systému. Z nevhodných umělých materiálů, ze kterých může být vyroben Váš nábytek, podlahy, postele, matrace a lůžkoviny, se mohou uvolňovat škodlivé látky, z nichž nejenže drtivá většina má karcinogenní účinky, ale také spolehlivě nabourá Váš hormonální systém.
Co se týče kvality matrací, měly bychom samozřejmě také zohlednit zdravotní a hygienické hledisko. Naše páteř musí být při spánku v optimální poloze, neboť bychom si z dlouhodobého hlediska koledovali o svalové dysbalance, které velice často doprovázejí různé psychosomatické problémy. Pokud bereme v potaz také hygienické hledisko, v matracích se mohou kumulovat a množit roztoči a plísně, takže je dobré pořídit si matraci s antiroztočovou úpravou. Také investice do hypoalergenní (vhodné pro alergiky) úpravy se vyplatí, protože každý zbytečný stimul je pro naši imunitní soustavu nevhodná zátěž, obzvlášť během spánku, ve kterém strávíme více než 1/3 života.
Do matrace se také vsakuje náš pot, který vypotíme ve spánku, dobré je si tedy pořídit i vhodný potah matrace, který kyseliny zneutralizuje, aby se kyseliny, které se ve spánku z našeho těla uvolní, nevracely v průběhu spánku do našeho těla zpět. Každý potah matrace je nutné čas od času vyprat nebo dát do čistírny, protože má jen omezenou „vsakovací“ kapacitu. Ideální teplota pro praní je 60°C, kterou docílíte i v domácích pračkách.
Současná technologie úpravy matrací je velice pokroková a tak není divu, že je, ve stylu návratu k přírodě, kladen důraz i na bioaktivní úpravu povrchu matrací. Přírodní rostlinné esence z citronu pomáhají během spánku rozpouštět škodlivé usazeniny v lidském těle a výtažek z eukalyptu pomáhá zachování hygienických kriterií. Esence levandule navíc podporuje dobrou kvalitu spánku a usnutí.
Kvalitní zdravotní matrace pro Vaše odkyselení i ve spánku si můžete prohlédnout a vyzkoušet ve vybraných prodejnách po celé ČR, seznam prodejen Vám rádi doporučíme při osobní konzultaci.

Matrace-1

Matrace Nutrirestart standard. Cena od 5 000,-
Pětizónová pěnová matrace, různé rozměry, 2 tvrdosti. Možno potah z aloe vera či ze silic levandule, citronu a eukalyptu – pro zdravý spánek a odkyselení.
Můžete objednat v našem e-shopu ZDE:
Matrace-1

Matrace Nutrirestat Comfort. Cena od 7 000,-
Pětizónová pěnová matrace, různé rozměry, 2 tvrdosti. Speciální kanálky pro dobré větrání, antiroztočová úprava, hypoalergenní. Možno potah z aloe vera či ze silic levandule, citronu a eukalyptu – pro zdravý spánek a odkyselení.
Můžete objednat v našem e-shopu ZDE: