Rozhovor s naší čerstvou absolventkou, Karolínou Pařízkovou

V dalším interview vám představím Karolínu, je to mladá krásná 20ti letá dívka, která má drive a tah na branku. Do kurzu Poradce pro výživu ji přivedla vášeň pro fitness a touha pracovat v oboru výživového poradenství. Přesně věděla, co chce a šla si za tím. A to se jí také splnilo. Je to čerstvá absolventka, kurz Poradce pro výživu navštěvovala letos na jaře. Ale už když přišla, měla milion informací z internetových diskusí i odborných časopisů a knih a spoustu věcí vyzkoušených na sobě.

Karolíno, co Vás vedlo k přihlášení se do kurzu Poradce pro výživu, u NutriAcademy?

Už nějaký čas jsem si říkala, že si někdy v budoucnu udělám kurz, ale ani jsem si neudala časové rozmezí, jen jsem to říkala doma, kamarádům, přítelovi, jak by bylo super se tím i živit. Zanedlouho moje maminka našla inzerát na pozici Specialista Světa Zdraví. Skvělá pozice, skvělá příležitost. Neváhala jsem a pátrala jsem po nejlepších kurzech u nás v ČR. Chtěla jsem kurz, který bude fakt stát za to a vytěžím z něho co nejvíce. Dostala jsem doporučení od manažera Světa zdraví a proto jsem si zvolila NutriAcademy a jsem přesvědčena, že lépe jsem si vybrat nemohla!

Co Vám kurz Poradce pro výživu dal, byla jste spokojená?

Kurz mi dal strašně moc, nedokáži to všechno asi ani vypsat. Tolik informací, které jsem si přivezla domů, to je nevyčíslitelné množství. O makroživinách jsem věděla už něco málo před kurzem z domácího studování z důvodu zájmu o sportovní výživu. Nikdy jsem si to ale nedokázala spojit a představit, jak to může všechno fungovat. Paní Burdychová nám to vysvětlila tak pochopitelně, a přitom tak jednoduše:) Poznala jsem skvělé lidi, se kterými jsem stále v kontaktu. A to je na tom to skvělé- vytvořila jsem si zde nové přátelské vztahy a přitom jsem se učila novým věcem, které mě strašně moc baví

Co děláte teď, jste v oboru?

Nyní pracuji jako Specialista ve Světě Zdraví a jsem opravdu moc spokojená. Opět jsem poznala nové duše se stejným zájmem a zapálením, jako já. Líbí se mi komplexnost a týmová práce, a ta u nás funguje:)

Jak prosím probíhal Váš nástup do Světa zdraví, bylo nutné nějaké výběrové řízení? Bylo to náročné?

Nejdřív jsem se setkala s manažerem Světa zdraví, který mi vše řekl a vysvětlil. Schůzek s ním bylo více, pořádně si mě „proklepl“J Ale po úvodních pohovorech a taky náslechu, který jsem absolvovala přímo na pobočce, jsem se do systému Světa zdraví a výživy velmi zainteresovala. Svět Zdraví má komplexnost a pro klienty nabízí opravdu senzační služby. To se mi moc zalíbilo a řekla jsem si, že udělám vše proto, abych se stala součástí jejich týmu. Nebylo ale vůbec jednoduché splnit všechny potřebné požadavky pro pozici Specialisty. Musela jsem projít vstupními testy a školením. Vstupní test byl ještě těžší, než jsem očekávala, ale tak to má být. Specialista musí být znalý Naštěstí jsem měla krátce po zkouškách kurzu Poradce pro výživu u NutriAcademy, což byl opravdu kvalitní kurz, který mě v podstatě na vstupní testy připravil.

Poté jsem absolvovala 14 denní školení s praxí na centrále Světa Zdraví v Praze. Školení mi hodně rozšířilo mé znalosti, velice dopodrobna. Poznala jsem tam mnoho skvělých budoucích specialistů a asistentek. Školitelé byli opravdu přátelští a velice milí. Vždy vše vysvětlili i několikrát, dokud jsme to všichni pořádně nepochopili. Bylo to pojato i formou zábavy, takže jsem v Praze strávila opravdu příjemné dny. Školení bylo ve velice perfektním prostředí, a proto jsem se cítila opravdu dobře ve všech směrech. Neminula nás ani ochutnávka produktů, čili jsme se všichni na vlastní kůži přesvědčili, že jsou opravdu kvalitní a velice výborné. Přijela jsem domů velice nadšená a natěšená na mou budoucí práci a mé budoucí kolegyně. Ve Světě Zdraví jsem opravdu moc spokojená.

Co myslíte, je v tomhle oboru těžké najít práci/uplatnění?

Zda je v tomto oboru těžké najít uplatnění? Těžko říci. Pokud si člověk jede “sám na sebe“, tak je to, dle mě, o přístupu toho dotyčného a o propagaci, dát o sobě vědět. O hubnutí se zajímá mnoho lidí, hlavně ženy, které hubnou celý život. Výživový poradce by měl být hlavně lidský a přátelský, sloužit i jako psychická podpora pro klienty. Když toto bude splňovat, klienti o něm budou vědět a budou spokojení, najdou si ho sami. Potom jsou tu místa, jako například Svět Zdraví – a to je radost se stát součástí 🙂

 

Jste stále v kontaktu s lidmi z kurzu, dává Vám něco spolupráce s nimi? (pokud existuje).

Se členy kurzu jsem v kontaktu stále, máme společnou skupinu na Facebooku a to je super. Všichni na kurzu byli moc milý a přátelští. Pomáhali jsme si, radili se, povídali si, probírali různá témata. S jednou slečnou jsem se skamarádila tak, že jsem ji navštívila i při školení do Světa zdraví. Jsem za to moc ráda!

Jak se dál vzděláváte – nebo už se nevzděláváte a je to jen o praxi?

Vzdělávám se a vzdělávat se budu asi celý život 🙂 Mám tolik plánů, které chci realizovat. Momentálně se učím nejvíce praxí – práce s lidmi není jednoduchá činnost a tu vás teorie nenaučí:)) Co se nových vědomostí týče, na stole mám neustále mnoho vzdělávacích knih o zdravé výživě a fitness, takže informace čerpám neustále. Přemýšlela jsem i o vysoké škole v tomto směru, ale zatím jsem se pevně nerozhodla.

Uvažujete o nějakém dalším kurzu z nabídky Nutriacademy? A pokud ano, proč?

Rozhodně se plánuji zúčastnit dalších kurzů, které má NutriAcademy v nabídce. Jako první plánuji nástavbu Fitness jídelníčky. Poté se rozhoduji, zda upřednostním Instruktor fitness a nebo Školu Psychosomatiky. A proč? Protože vím, že jinde se toho tolik nedozvím. Poznala jsem skvělé lidi, kurz byl pojat formou poradenství a hlavně i zábavy. Vůbec se mi po těch dnech strávených na kurzu nechtělo domů, bylo to tedy dost náročné, ale tak to má přeci být, ne? Odvezla jsem si vážně mnoho, a proto po kurzech od někoho jiného ani pátrat nehodlám, protože NutriAcademy je pro mě TOP 1.

Pro Karolínu se stal její koníček prioritou a udělala si z něj profesi. Dělá to, co ji baví a to je to na ní znát:) Kdybyste se s Karolínou chtěli setkat a využít třeba i poradenství přímo od ní, máte možnost na pobočce Světa zdraví v Ústí nad Orlicí.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *