Rozhovor s naší absolventkou, Editou Jemelkovou

Dnes jsem si povídala se ženou, která má obrovskou energii, vnitřní sílu a zvládá levou zadní všechno, co si umane. Se 2 malými dětmi si plní své životní sny a neztrácí smysl pro humor.

Dobrý den Edit, mohla byste se představit, co děláte za profesi a co ráda děláte ve volném čase?

Jmenuji se Edita Jemelková, je mi 36 let, mám dvě děti (syn 10 let, dcera 6 let). Ve třech letech po příušnicích  jsem přišla o sluch u obou uší, kde mám ztrátu sluchu přes 90%. Nebyla jsem vedena k pohybu od malička. Pro mne byl sport vždy sprosté slovo. Až po maturitě jsem se začala více věnovat pohybu. Začalo to tak, že po maturitě byl problém sehnat práci (kvůli sluchu). Začala jsem se věnovat aerobiku, který u nás byl. Tam vznikla myšlenka, jestli nechci aerobik předcvičovat. Nikdy by mne nenapadlo, že budu předcvičovat i přes můj sluchový handicap. Absolvovala jsem kurz cvičitelka aerobiku III. třídy, později další kurz cvičitelka aerobik II. třídy přes Sokol.

Ve volném čase ráda jezdím s dětmi na výlety, poznávat krásy Česka, dále miluji čtení – taky jsem bývalá knihovnice a mám vystudovanou VŠ knihovnickou v Opavě, kterou jsem dělala při prvním dítěti. V poslední době mě chytlo i běhání – nebo spíše posouvání svých hranic dopředu. Dřívě mě běh nebavil, ale jak jsem dala kila dolů, přestaly bolet kolena, mám více energie a to mě nakopává a motivuje.

Miluji i pečení dortů a improvizace 🙂 Dorty a sport – dva protiklady – proč ne? 🙂

Co Vás vedlo k přihlášení se do kurzu Poradce pro výživu NutriAcademy? Lišilo se nějak tohle vzdělávací zařízení od jiných, dělala jste si průzkum trhu?

K přihlášení školení mě vedlo sama sebe. Chtěla jsem především získat informace a dozvědět se, co a jak a pochopit to všechno kolem toho. Byla jsem ze sebe nešťastná, protože jsem pořád a hodně cvičila a místo abych hubla, jsem spíše přibírala. Tak impulz byl zamakat na sobě. A protože pro mne je horší školení formou přednášek kvůli sluchu, mnohdy mi to nic nedává, protože se pak musím formou samouky vše doučit. NutriAcademy mi vyšla k mému milému překvapení vstříc a podpořila mne, za což jsem moc ráda a ještě jednou velké díky Vám! Samozřejmě jsem pročítala i recenze, které byly kladné, tak jsem byla hned rozhodnutá do toho jít.

I když mi nějakou dobu trvalo, než se váha konečně pohla – k tomu mohu napsat jediné – vše začíná v hlavě. Jinak to prostě nejde. Výmluvy nebo výsledky, nic mezi tím. (já mám každý den jiný, pořád jsem se vymlouvala na to, že nejím tím pádem pravidelně apod.) A teď? Beru si sebou lžíci – mám ji v kabelce pořád a když jsem třeba neplánovaně pryč, dám si v hlídaný čas třeba tvaroh..a už žádné výmluvy!:)

Co Vám ten první kurz u Nutriacademy dal? Dělala jste ho před 3 roky, takže už to můžete zhodnotit i s odstupem.

Dal mi hodně – nové poznatky, informace, zkušenosti a možnost posunout se dál, krůček po krůčku dopředu…

Co děláte teď, jste v oboru?

Kromě skupinového cvičení, které vedu na různých místech, dělám od té doby, co jsem si udělala kurz, i výživové poradenství. Obrací se na mě především právě klientky ze cvičení, protože mne znají a mají ke mě důvěru.

Co myslíte, je v tomhle oboru těžké najít práci/uplatnění?

V dnešní době ano. Na internetu nacházíte pořád „rádoby poradce“, kteří „všechno ví, všechno znají“. Kvalitní a dobrý poradce  -to je jako hledat jehlu v kupce sena. Nejednou jsem se setkala s tím, že mi klientky ukázaly právě od takových „poradců“ jídelníčky, tak jsem se zhrozila, jak vypadaly….

Jste cvičitelka, máte sama svoje klienty, jak se o ně staráte, jaké akce pro ně vymýšlíte??

Snažím se vyjít holkám vstříc, pořádám pro ně speciální akce – jako jsou sobotní dvouhodinovky, narozeninové akce – poslední narozeninový piloxing byl na jaře, kdy jsme slavily 5let piloxingu v Přerově. A protože si svých holek vážím a taky za jejich účast či návraty, měly kromě nadupané dvouhodinovky i nádhernou tombolu. Měla jsem obrovskou podporu od lidí, kteří mi chtěli pomoci a dali mi nádherné dary. I slzička za to ukápla. Dále také dělám i sportovní víkendy na Moravě.

Jak se dál vzděláváte – nebo už se nevzděláváte a je to jen o praxi?

Já se vlastně celý život vzdělávám a rozhodně s tím nemíním přestat. Před svatbou jsem se ještě vyškolila u pí Toufarové na flexibary. Po prvním porodu syna Radečka jsem dva roky cvičila jen aerobik a pak jsem se dostala k zumbě. Přiznám se, že napoprvé mne zumba zklamala. Bylo to instruktorkou, která tehdy zumbu předcvičovala. O něco později mě kamarádka vytáhla k jiné instruktorce, a úplně jsem si zumbu zamilovala a to tak, že do dvou měsíců jsem se stala instruktorkou zumby. Později jsem absolvovala školení na instruktora zumby toningu a zumby goldu. Poté následovalo školení port de bras, které jsem dělala se přímo u Julia Papiho –s poluzakladatele PDB v 16tt. V září 2012 (po druhém porodu dcery Nelinky) cca dva měsíce po porodu, jsem byla na Strahově cvičit zumbu a tam se ke mne dostala informace ohledě piloxingu. V únoru 2013 mě čekala dvě školení, a to Fitmami a za dva týdny Piloxing v Příbrami a úplně jsem se do piloxingu zamilovala. Poslední školení, které jsem absolvovala, byl deepWORK a břišní pekáč u Hanky Kynychové v roce 2017. Určitě to není poslední školení, které jsem absolvovala. Pokud chce být člověk dobrý ve svém oboru, musí se neustále vzdělávat a posouvat dopředu. Tedy ten, co je svědomitý, pečlivý a jde mu o blaho klientek.

Co byste vzkázala lidem, kteří se rozhodují, zda si u nás u Nutriacademy udělají kurz?

Určitě tohle školení vřele doporučuji, dozvěděla jsem se hodně zajímavých věcí a ten, kdo do toho půjde, určitě nebude litovat. To jsou věci, na které nezapomenete. Je to kvalitní školení a o tom to je.

A já ještě dodávám, že kdybyste se chtěli s touto zajímavou ženou setkat, nebo si s ní třeba zacvičit, mrkněte na www.editajemelkova.cz nebo FB Zumba a cvičení s Edit

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *