Rozhovor s naší absolventkou, Annou Jenčovou

Dnes jsem požádala o rozhovor velmi zajímavou ženu, která je původní profesí letuška. Jenže ne ledajakých charterových letů, ale luxusních aerolinek. Takže má blízko ke gastronomii, protože v luxusních aerolinkách se servíruje nejenom šampaňské, ale také luxusní jídlo. Anička také dělá fitness a sama vaří a vymýšlí zajímavé recepty. No a proto se rozhodla udělat si náš kurz Poradce pro výživu, kde jsme se seznámili. Už je to 4 roky.

Aničko, co Tě vedlo k přihlášení se do prvního kurzu Poradce pro výživu, u NutriAcademy?

Do prvního kurzu, kurzu Poradce pro výživu, jsem se přihlásila z více důvodů. Důležitý z nich byl ten, že po delším hledání a srovnávání škol byla nabídka NutriAcademy pestřejší a mě bližší než ostatní školy. Tím mě také lákala další možnost studia, tak jsem si řekla, že když se mi bude líbit kurz Poradce pro výživu, přihlásím se i do dalšího kurzu z nabídky Nutriacademy.

Co ti ten první kurz dal a proč jsi šla na další?

První kurz mi dal velmi mnoho. Byl velmi obsáhlý. Do kurzu jsem šla s poměrně velkým množstvím informací, nicméně kurz mi je pomohl utříbit a doplnit o určitě zásadní informace – ale hlavně jsem se naučila pracovat s nutričním programem, bez kterého se těžko pracuje. Kurz mě velmi bavil a díky němu jsem se rozhodla pro další studium. Dále jsem studovala kurz Life style kouč a pak Lektor zdravého životního stylu.

Co děláš teď, jsi v oboru?

Hned po kurzu Poradce jsem začala s praxí a od té doby se jí věnuji. Klienty si pro spolupráci vybírám. Navíc jsme v loňském roce začali vytvářet „živou osvětu“ s naším pojízdným stánkem, kde prodávám čerstvé sezónní a kvalitní produkty, které vlastnoručně peču a vyrábím. Tím si plním svůj sen, protože mým snem bylo vždy dělat osvětu a toto je pro mě nejlepší forma, jak ji šířit.

Co myslíš, je v tomhle oboru těžké najit práci/uplatnění?

Myslím si, že není těžké nic, pokud má člověk vášeň a vytrvalost pro danou věc. A hlavně pokud ví, co opravdu chce.

Jsi stále v kontaktu s lidmi z kurzu, dává ti něco spolupráce s nimi? (pokud existuje).

Jsem v blízkém kontaktu s jedním člověkem, který se stal mým přítelem.

Ty jsi v naší Akademii prošla skoro všemi kurzy, které nabízíme, včetně kurzu Life style kouč a včetně Lektora zdravého životního stylu. Který kurz bys vyhodnotila jako nejnáročnější a zároveň, který ti nejvíc dal do tvého budoucího života?

Nedokážu na tuto otázku odpovědět. Každý z kurzů měl své. Dále člověk potká nové zajímavé lidi, kteří vám vždy něco dají a to je velkým přínosem z každého dalšího kurzu. Každý kurz byl zaměřen na něco jiného, takže přínosem byly všechny.

Jak se dál vzděláváš – nebo už se nevzděláváš a je to jen o praxi?

Já osobně se vzdělávám i nadále, moc mě to baví a hlavně, čím víc toho vím, mám pocit, že nic nevím.

A já vám ještě na Aničku prozradím jednu zajímavou věc – je nestriktní vegan a v tom duchu peče a vyrábí svoje originální produkty. Setkat se s ní můžete na farmářských trzích v různých městech severních Čech a okolí a také mrknout na startair.cz – Nastartuj se jídlem.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *