Rozhovor s Mgr. Erikou Horelovou, která si díky našim kurzů spnila sen a rozjela vlastní podnikání – Dámské fitness

Milí přátelé,

dnes jsem k interview oslovila Eriku, šmrncovní, vždy velmi „vystajlovanou“ a zároveň velmi jemnou mladou ženu, se kterou jsem se poprvé potkala před rokem a půl. Přišla s plánem na rozjezd vlastního podnikání ve zdravém životním stylu a s velmi konkrétní přestavou. Pro splnění svého snu musela ujít dlouhou cestu a svého cíle dosáhla. Dnes mají se svou sestrou skvělé dámské fitness v Kolíně,  EM fitness.

Eriko, co Tě vedlo k přihlášení se do kurzu Podnikání v nutričním poradenství u NutriAcademy?

Do prvního kontaktu s NutriAcademy jsem přišla v souvislosti s myšlenkou založit ve svém městě dámské sportovní centrum. Tento nápad v počátcích souvisel především s mým sportovním nadšením – snahou neustále vylepšovat svoji postavu a správně a zdravě se stravovat. Potřebovala jsem získat nějaké zkušenosti. Jako absolventka vysoké školy s politickým zaměřením jsem měla povědomí o podnikání pouze okrajové a tak jsem začala hledat kurz, který by mě naučil jak nejlépe řídit svůj podnik. Po důkladném hledání na internetu jsem toto našla jen u NutriAcademy a tak jsem se přihlásila do kurzu Podnikání v nutričním poradenství a vydala se seznámit s velice milou a ochotnou majitelkou academie, která mi společně se svými kolegy dala ucelený pohled na jednotlivé kroky potřebné před zahájením podnikání (od podnikatelského plánu, přes finanční stránku až po tvorbu webu a reklamu). Postupem času jsem se seznámila také s výrobky Nutrirestart, velice se mi zalíbila jejich kvalita. Jelikož zdravý životní styl jde ruku v ruce s doplňky stravy začala jsem je nejprve užívat a teď je nabízím ve svém studiu jako jedny z nejkvalitnějších výživových doplňků.

Proč jsi šla na další kurz, nestačil Ti ten první, vždyť byl hodně obsáhlý?

Jelikož kurz podnikání byl rozložen do delšího časového horizontu, začala jsem si uvědomovat, že je potřeba se vzdělávat i v oblasti poradenství výživy. Protože jsem již domluvenou spolupráci s výživovou poradkyní (rovněž absolventkou kurzu Poradce pro výživu v NutriAcademy), zvolila jsem kurz Life style kouč, a to proto, abychom měli co nejširší nabídku našim klientům. V kurzu Podnikání jsi na mě také používala koučování a mě to zajímalo, protože to bylo celkem dost efektivní:)

Kurz Life style kouč byl poměrně náročný, nikoliv obsahově, ale z hlediska sebereflexe člověka. Bylo nutné si uspořádat nejdříve přístup a smýšlení o sobě, aby bylo možné následně pomáhat lidem. V průběhu kurzu, který trval přibližně půl roku jsem se naučila spoustu důležitých věcí především o lidské povaze, což je v mé práci nesmírným přínosem. Když se kurz chýlil ke konci, měli jsme velice zajímavý seminář jídelníčky podle metabolické typologie. To mě zaujalo. Jako žena, která neustále řeší svojí váhu, vzhled a především jako majitelka fitness centra chci a musím vypadat dobře a to mě vedlo k tomu, že jsem se přihlásila nakonec i do kurzu Poradce pro výživu. Tento kurz jsem si udělala především pro sebe a svou rodinu, ale využívám tyto znalosti samozrejmě i v práci s klienty, kteří k nám do EM studia v Kolíně chodí cvičit.

Co myslíš, je v tomhle oboru těžké najít práci/uplatnění?

Myslím, že najít uplatnění v tomto oboru není těžké, ale člověk musí mít kvalitní znalosti, umět nabídnout něco víc, protože poradenských center je mnoho. Důležité je přistupovat ke klientovi individuálně, komplexně a nabídnout mu něco víc než velká komerční centra. Hlavně osobní přístup, porozumění, pochopení a zájem o daného člověka. Dnešní problémy s váhou nejsou způsobeny pouze nevhodným stravováním, ale především stresem, a to je hlavní důvod proč jsem si vybrala kurz Life style kouč a udělala jsem dobře.

Jsi stále v kontaktu s lidmi z kurzu, dává ti něco spolupráce s nimi?

V kontaktu jsem s pár lidmi, kteří mi byli v kurzu nejbližší, občas si napíšeme jak nám to jde, případně nové poznatky, nebo novinky z absolvování dalších kurzů. A taky jsem samozřejmě v kontaktu s Tebou Radko a je super vědět, že když něco nevím, mohu se na Tebe vždy obrátit.

V naší Akademii jsi prošla více kurzy, který kurz bys vyhodnotila jako nejnáročnější a zároveň, který Ti nejvíc dal  do tvého budouciho života?

Jednoznačně kurz Life style kouče, který byl kombinací obojího –  a stálo to určitě za to.

 

Jak se dál vzděláváš – nebo už se nevzděláváš a je to jen o praxi?

Vzdělávám se, mám pocit každým dnem, vždy je co se učit, každý člověk má jiná přání a jiné potřeby a na to se nesmí nikdy zapomínat. Nyní jsem se zaměřila především na oblast fitness (školení fitness trenér, instruktorka power platu.) Praxe je samozřejmě vždy podnět, který vám ukáže, kde je mezera, kterou oblast je potřeba doplnit dalším vzděláním. Já jsem zastáncem kurzů, které si člověk musí zasloužit a nedostane je zadarmo a vzhledem k tomu, že jsem  absolventkou vysoké školy politologie je pro mě zásadní dozvědět se v kurzech, které si sama platím, relevantní, kvalitní informace, které budu moci použít ve své praxi. Jsem velmi ráda, že se mi výběr u NutriAcademy povedl a na svoje certifikáty můžu být oprávněně hrdá. Zároveň vím, že budu schopna většině klientů odborně pomoci.

A já ještě dodám, že s Erikou se můžete potkat v Kolíně -anebo si k ní rovnou můžete přijít zacvičit. Fitko je velmi útulné, přístup individuální a nabízejí i spoustu dalších služeb – včetně zeštíhlujících zábalů, masáží a  nebo třeba originální nehtové modeláže. Já se u nich taky vždycky ráda zastavím:)

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *