Rozhovor s absolventkou kurzu NutriAcademy, Marií Pácalovou

Školení a kurzy pořádáme už 10 let. 10 let prezentací, stovky tváří, hodiny na place před desítkami očí. Rozhodla jsem se ohlédnout zpátky a udělat rozhovory s našimi absolventy. S těmi, co dělali kurzy již dávno, ale i s těmi, co mají kurz čerstvě. Zajímá mě každý člověk, kterého jsem během školení poznala a ještě poznám, zajímají mě lidské příběhy a jejich život. A ráda je podpořím v jejich budoucí práci. Zajímá mě, jestli jim náš kurz pomohl v životě. A protože máme jako firma už velkou historii, i absolventi které oslovím se mohou ohlédnout zpátky a vše to zhodnotit, dnes už i s odstupem. Sérii rozhovorů najdete na tomto blogu. Dnes první ochutnávka:)

Radka Burdychová

Rozhovor s absolventkou Nutriacademy, Maruškou Pácalovou

Marie je milá sebevědomá žena, která tíhne k alternativě. Známe se 4 roky, od doby, kdy nastoupila na kurz Poradce pro výživu. Od té doby změnila účes, vyměnila chlapa, stala se majitelkou obchodu s biopotravinami, má několik zaměstnanců a vypadá spokojeně:)

Maru, co Tě vedlo k přihlášení se do prvního kurzu NutriAcademy? Lišilo se nějak naše vzdělávací zařízení od jiných, dělala sis tenkrát průzkum na webu nebo to bylo na něčí doporučení?

„Já byla nucena udělat si rekvalifikační kurz výživy kvůli nástupu do nového zaměstnání – do výživového studia. Sedla jsem k internetu a jela podle odkazů. Původně jsem chtěla jít do jiného školícího zařízení, ale už si nepamatuju do kterého a také tam nabízeli studium na rok či na půl roku a já potřebovala mít papír v ruce co nejdřív, budoucí zaměstnavatel na mě dost tlačil. Také jsem chtěla co nejblíž, abych nemusela dojíždět přes celou Prahu. Takže když jsem přišla na kurz NutriAcademy, trochu projela recenze a zeptala se šéfa, zda tohle by šlo – tak on mi tenkrát řekl, že jsem vybrala dobře, je to jedno z nejlepších školících zařízení v oboru. Takže finální rozhodnutí pro kurz výživy u Nutriacademy byl mix takého rychlého průzkumu trhu, slet událostí a osudu:)

 

Co ti ten první kurz, rekvalifikační kurz Poradce pro výživu, dal a proč jsi šla na další?

První kurz, co jsem dělala, poradce výživy, mi dal hrozně moc, uvědomila jsem si, že je to taky o propočtech, které dají člověku nadhled – ale hlavně jsem zjistila, že nechci dělat pod žádným ždímajícím studiem, ale sama na sebe. Bylo to hodně o praxi a to se mi líbilo – navíc velmi profesionální, ale zároveň přátelské prostředí. Pak jsem si dělala ještě kurz Life style kouče – tam jsem si leccos srovnala v hlavě, takže jsem se pak míň bála chtít něco vlastního a dělat si to podle sebe, i když pro obchůdek jsem se rozhodla ještě až o trošku později.

Co děláš teď, jsi v oboru?

Nyní v oboru jsem a nejsem. Mám svůj krámek s biopotravinami, v Praze Vršovicích, sice se nevěnuji výživovému poradenství, ale v tomhle oboru zůstávám dál.

Co myslíš, je v tomhle oboru těžké najít práci/uplatnění?

Myslím, že v dnešní době to fakt není problém, ale člověk musí mít praxi.

Co bys vzkázala lidem, kteří se rozhodují, zda k nám do kurzu nastoupí?

Vzkázala bych jim neváhejte :-)).. Pokud chcete být opravdoví profíci s přátelskou oporou velké kapacity, pak byste měli zvolit NutriAcademy🙂

A já dodávám, že pokud byste se s Maruškou chtěli potkat, její obchůdek se jmenuje Vršovický bioobchůdek a nachází se v Praze v ulici Na Spojce 16. Můžete si tam nejen nakoupit kvalitní jídlo, ale dočkáte se tam i velmi kvalitního poradenského servisu. Personál je ochotný a usměvavý – není divu, většinou také absolventi NutriAcademy:)

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *