Povídání s absolventkou naší Školy psychosomatiky Bc. Terezou Pilařovou

Dnes jsem o rozhovor poprosila Terezku, mladou ženu, která je takové krásné sluníčko, pořád zářící. Na svůj věk to má v hlavě velmi dobře srovnané a není divu, je to skvělá koučka a pracuje na sobě již spoustu let. Zná mnoho technik a umí je skvěle používat. Ostatně díky tomu je dnes úspěšnou podnikatelkou – a to i když je momentálně na mateřské „dovolené“. S Terezkou jsme kamarádky, poznaly jsme se kdysi na jednom semináři osobního rozvoje a hned jsme si padly do noty. V rozhovoru si tedy dovoluji být osobnější:)

Terezko, jak by ses sama představila, kdo jsi?

Jsem maminka úžasného syna, kouč, podporovatelka, online podnikatelka. Mou vášní je osobní rozvoj. Ráda se setkávám se zajímavými lidmi a objevuji, jak spletité jsou lidské životy.

Protože se známe, vím, že jsi velmi dobrá koučka a že už máš za sebou i hodně praxe. Proč jsi se tedy přihlásila do Školy psychosomatiky? V koučování se přeci taky hodně pracuje s psychosomatikou – tělem, emocemi, maskami…?

Absolvovala jsem kurz koučování a zúčastnila se mnoho seminářů a workshopů osobního rozvoje. Ale kurz Škola psychosomatiky, to jsem považovala za výzvu. Psychosomatiku považuji za komplexnější téma než koučování, patří sem i vztahy a sociální vazby, spiritualita a životní poslání. Poslední dobou je psychosomatika velmi populární a diskutované téma a i mě lákalo podívat se tomu víc pod pokličku. Už delší dobu jsem přemýšlela, že se nějakého kurzu o psychosomatice zúčastním, ale při projíždění webovek mě nikdy nic nezaujalo. Dám na osobní instinkt a doporučení a Tebe znám velmi dobře, jsme velmi dobré přítelkyně, proto psychosomatika u Tebe byla jasná volba! Máš pravdu, že koučování také pracuje s psychosomatikou. Ale přeci jen jít úplně do hloubky a to především z pohledu spirituality, na to v koučování někdy není až tak prostor, zatímco samotná psychosomatika ten prostor dává.

 

Poslední dobou jsou psychosomatické metody velmi propírány v médiích. Ty máš osobní zkušenost s touto školou osobního rozvoje. Co Ti Škola psychosomatiky dala?

Kurz mi přinesl mnohé, co slovy nelze ani popsat. Ale dobře, zkusím to. Na kurzu jsem zažila sama sebe. Podívala jsem se do svých nejtemnějších schránek, které mě leta trápila. A odkryla jsem v sobě tolik bohatství a hlavně jak prakticky pracovat sama se sebou. Naučila jsem se propojit, díky technikám učených v kurzu, své tělo srdce a rozum. Dnes už si umím vysvětlit, proč mě jaká životní oblast trápí a jak pracovat na tom, aby bylo zase vše v pořádku.

 

Co děláš teď?

Když jsem během kurzu poodkrývala své já, začala jsem pomalu budovat svoji osobnost, vrhla jsem se na online podnikání. Momentálně mě nejvíce naplňuje podporovat maminky, které chtějí žít smysluplný život a dělat to, co je baví, a to i s dětmi na klíně. Takže psychosomatiku při práci používám dost často a je mi přínosem. Především nejlépe se mi při práci osvědčily techniky s energiemi a s emocemi strachu a stresu. Dnes a denně vzpomínám na kurz a vracím se k zápiskům, které uvádím do praxe.

 

Co myslíš, je v tomhle oboru těžké najít práci/uplatnění?

Sice je na trhu mnoho koučů, terapeutů i mentorů. Ale můj názor je takový, že když budeme ve své práci autentičtí a žádné kopie, tak klientelu si vždy najdeme, sama si nás vyhledá pro nás samotné.

 

Mohla bys mi popsat nějaký zážitek z kurzu, který Ti nejvíc rezonuje? Co se Ti dělo v hlavě a jaký to potom mělo dopad v životě? Nebo nějakou techniku?

Nejvíce mě oslovily rozhodně konstelace. Na kurzu každý dostane tu jedinečnou možnost postavit si vlastní konstelaci, ať už rodinnou, pracovní nebo na jakékoli životní téma. A to vřele doporučuji vyzkoušet. Konkrétně při mojí konstelaci jsme stavěli vztah mé rodiny a vztah k penězům. Hodně jsem si pobrečela, hodně jsem si na vlastní kůži prožila a při konstelaci pročistila a dost jsem toho pochopila, proč se v mém životě tak děje. Při konstelacích jdete až na dřeň. Používáte všechny smysly, hýbe se tělo, emoce pracují, hlava je vypnutá. Konstelace jsou nejvyšší stupeň duchovní práce na sobě. A výsledek z mé konstelace?? Sice si nám říkala, že vše se bude dávat do pohybu postupně a nějaký čas to třeba potrvá, než se změny dostanou do našeho vědomého života. Ale mě se život na toto téma, rodina a peníze, pročistil velmi rychle a skutečně ke mně začala proudit finanční hojnost, kterou jsem měla těžce zablokovanou. Děkuji, děkuji. Tato technika je opravdu skvělá. Mohla bych jmenovat i další úžasný a efektivní metody, které jsem se na kurzu naučila, ale to by vydalo na knihu 🙂

Někdo si třeba řekne, k čemu mi to koučování nebo psychosomatika bude, vždyť je toho plný internet, můžu si všechno vyčíst. Vy jste také na kurzu měli doporučenou literaturu, vlastně spoustu doporučené literatury. Vnímáš nějak rozdíl mezi tím, co si přečteš a co si na vlastní kůži zkusíš?

Vzdělávání v osobním rozvoji je celoživotní práce. Takže ano, dál studuji různé kurzy, knihy, semináře. Ale nikdy se v našem životě nic nezmění, pokud teorii neuvedeme do praxe J. I já jsem jeden čas patřila mezi ty, co přečtou stohy knih o osobním rozvoji a myslí si, že už všechno vědí a znají. Avšak co si člověk neprožije na vlastní kůži, to mu ani knihy ani internet nenahradí.

 

Jak jsem řekla, myslím si o Tobě, že jsi výborná koučka a na Škole psychosomatiky bylo vidět, že umíš velmi dobře pracovat s emocemi a tělem a signály těla si v hlavě vyhodnocovat – což spousta lidí neumí a teprve se to učí. Myslím, že ve své práci stojíš na vrcholu, máš pořešenou samu sebe (což mimochodem musí mít zvládnuté každý kouč, terapeut či lektor, pokud chce svou práci dělat dobře) a máš velký potenciál předávat informace dál, např. formou vlastních seminářů. Kdybys měla ušít sama sobě na míru kurz nebo seminář, který by propojoval techniky koučování, psychosomatiku a on-line businessu, který bys předávala dál, třeba i v rámci on-line podnikání, jaký by to byl?

Tak to je Ráďo trefa do černého 🙂 Rodí se mi v hlavě spousta nápadů. Věřím, že se máme všichni na co těšit. Rozhodně vznikne něco, co bude prakticky uchopitelné do každodenního života. Ráda vytvořím kurz, co využijí jak maminky na mateřské, tak i muži a ženy v byznysse. A hlavně to bude prožitkové. Protože jedině skrz prožitek se nám skutečně může změnit náš život.

 

A já ještě dodám, že kdybyste se chtěli mrknout, co Terezka všechno dělá a dozvědět se o ní víc, tak žije v Hradci Králové a můžete ji najít na jejím profilu ZDE.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *