Pitný režim. Lidské tělo je složeno ze 70% z vody. Pokud často trpíte bolestmi hlavy, migrénami, máte kruhy pod očima nebo suchou pleť, pravděpodobně nedostatečně pijete nebo máte nevhodné složení nápojů, které pijete. Bez dostatečného množství vody nemohou fungovat ani vnitřní orgány, především ledviny a tlusté střevo. Bez dostatečného množství vody nemůže krev dostatečně rychle přenášet po lidském těle kyslík, živiny, minerální látky, vitaminy, enzymy ani hormony.
Ideální je pít vodu. Klidně může být i voda z kohoutku, kterou nechte chvíli na světlém místě odstát, aby vyprchal chlór. Není nutné kupovat balenou vodu v PET lahvích ani kojeneckou vodu. Do vody si přidejte plátek citrónu nebo pomeranče nebo vymačkejte trochu citronové či pomerančové šťávy. Můžete přidat i mátu nebo jinou čerstvou bylinku.
Pokud máte rádi čerstvé ovocné šťávy, nepřehánějte to s nimi. Ovoce obsahuje vysoké množství přírodního cukru. Ideální je zředit ovocnou šťávu s vodou v poměru 1:3. Kupujte pouze 100% ovocné šťávy bez přídavku cukru nebo si ovocnou šťávu připravte nebo kupte čerstvě vylisovanou. Ani děti nezvykejte na koncentrované či čerstvě vylisované ovocné šťávy, vždy je řeďte vodou v doporučeném poměru. 
Káva. Je obvykle silně kyselinotvorná, protože vyvolává silnou produkci kyseliny chlorovodíkové v žaludku. Naštěstí lidské tělo umí tuto kyselost vyrovnávat. Některé druhy kávy mají obrovskou kyselinotvornou schopnost, především druhy Arabica. Jiné druhy se chovají v lidském těle neutrálně, vždy ale záleží na konkrétním stavu organismu konzumenta a na jeho dlouhodobém jídelníčku, zda jej bude či nebude káva překyselovat. Pokud se nechcete kávy vzdát, je ideální vybrat si druh, který se v těle chová neutrálně. Takovou je třeba Pohodová káva Nutrirestart® .
Kávu se snažte nepít s cukrem. Cukr je silně kyselinotvorný. Stejně tak mléko, které obsahuje vysoký podíl cukru (laktózy), do kávy nepřidávejte, mléko je také silně kyselinotvorné. Chcete-li, přidejte si do kávy trochu smetany.
Čaj. Černé čaje jsou silně kyselinotvorné, díky vysokému obsahu tříslovin. Ovocné čaje mohou být, závisí na druhu, zásadotvorné i kyselinotvorné. Silně zásadotvorné jsou všechny  bylinkové čaje. S jejich množstvím se to však nesmí přehánět! Ideální je pít pravidelně bylinné směsi ze zásadotvorných bylin, v optimálním poměru. K tomu je výborný např. Pohodový čaj Nutrirestart®. Denní množství jakéhokoli bylinného čaje by nemělo překročit 0,5 l, je proto vhodnější pít účinnou směs bylin než výluh z bylinky jedné.

 

Tip pro sportovce: během sportu nebo ihned po sportovním výkonu je vhodné doplnit ztrátu minerálních látek potem. Pohodový čaj Nutrirestart® zalijte vroucí vodou a nechte 5 min. vyluhovat. Pak bylinky vyndejte (nebo vodu slijte) a nechte vychladnout. Ke studenému čaji přidejte čerstvou ananasovou či jablečnou šťávu (100%) v poměru 1:1.