nordic-walkingPři organizaci ozdravných pobytů Nutrirestart odkyselením vycházíme z unikátní metodiky navržené Ing. Radkou Burdychovou, Ph.D. pro potřeby české populace. Jedná se o vysoce účinný holistický přístup k řešení lidských problémů s intoxikací, zakyselením a zanešením lidského těla a z toho plynoucích problémů s trávením, pálením žáhy, nefunkčností střevní mikroflóry, neschopností otěhotnět, atopickými ekzémy, alergiemi na kde co a nesnášenlivostí potravin. Při našich ozdravných pobytech se snažíme seznámit účastníky pobytů s naším holistickým přístupem a pochopením nutnosti komplexní péče o zdraví.

Kormě jiného, velice dbáme na to, aby si účastníci pobytů osvojili správnou techniku dýchání, které je primárně důležité ke správnému okysličení krve a přenosu živin, hormonů i enzymů. Speciálně navržená pohybová aktivita, duševní hygiena, relaxační techniky a meditace velice pomáhají při zavedení správného dýchání do běžného života. V kombinaci se správně, individuálně navrženým pohybovým programem (přizpůsobeným tělesné i duševní kondici klientů) jsme zaznamenali nejen redukci tuku, ale také nárůst svalové hmoty, a to i v detoxikačním režimu! Došlo také k významnému poklesu viscerálního (vnitřního) tuku, tedy tuku v oblasti břicha a vnitřních orgánů. . Tento tuk se hromadí především stresem a produkcí stresových hormonů, které jsou perfektně odbourávány během dobře sestaveného pohybového a duševního režimu i odpočinku.

Při našich pobytech využíváme i techniku Nordic walking, tedy severské chůze se speciálními holemi. Nordic walking podporuje látkovou výměnu v buňkách a zvyšuje energetický výdej, takže hubnete a zároveň procvičujete svaly doslova „za pochodu“. Touto speciální technikou chůze totiž člověk procvičí 90% svalů ve svém těle, což je stejně účinné jako např. plavání. Při Nordic walkingu se výrazně zlepšuje také dýchání, protože je intenzivnější, čistí se plíce, celkově se zlepšuje okysličování organismu a lepším dýcháním se také zlepšuje práce svalů. Speciálně upraveným programem Nordic walkingu dochází ke stabilizaci hormonálního systému a lepšímu hubnutí i v břišní oblasti. Kladně také Nordic walking působí při řešení svalových dysbalancí a nepřímo tedy i v řešení psychosomatických problémů spojených s nedostatečnou funkcí hormonů a enzymů v lidském těle.

Nemáte čas jezdit na náš týdenní ozdravný pobyt a přesto byste chtěli zvládnout správnou techniku Nordic walking, abyste ji mohli zařadit do svého pohybového režimu? A co takhle dvoudenní kurz, navíc s Certifikátem od společnosti NutriAcademy,s.r.o., tedy přímo od Radky Burdychové?