O tom jak bojuje za zlepšení stravování ve školkách a školách s naší absolventkou Klárkou Frndovou

Ráda bych Vám dnes představila Klárku, která navštěvovala náš kurz Poradce pro výživu minulý rok. Na kurzu se velmi aktivně zapojovala, spoustu věcí sama věděla a hlavně je měla vyzkoušené z praxe – i to, že opravdu fungují. Není divu, má 3 děti a ve Vrchlabí se stará o to, aby její děti i děti jiných maminek měli ve školce nutričně vždy to, co opravdu potřebují a ještě, aby jim to chutnalo. Víc takových maminek!!! Vždyť ve školkách se nemusí vařit jen knedlíky s omáčkou, vepřo knedlo zelo a šulánky s mákem:)

Klárko, mohla byste se prosím sama představit?

Je mi 36 let a jsem matkou téměř 7 letých dvojčat Joshiho a Benjiho a téměř 3 letého Andrého. Od mých 14 let, kdy mi lékaři zjistili mononukleózu, se zajímám a vzdělávám v oblasti zdravého stravování a alternativní medicíny. Svoje poznatky jsem vždy nejdříve aplikovala sama na sobě, na své rodině a nejbližších přátelích. Postupně jsem si doplnila několik výživových kurzů na Slovensku, kde jsem se vdala a 10 let žila. Výsledky u mě i mých nejbližších byly skvělé a tak se přirozeně postupně začali zajímat i další lidé, jestli by jsem mohla i jim pomoci s jejich nadváhou, zdravotními výzvami a nebo třeba jen při zlepšení jídelníčku, s kterým si nevěděli rady.

Vy se staráte o přípravu jídelníčků a i samotného jídla pro děti ve školce, jak jste se k tomu dostala?

Po narození dětí jsem se přirozeně dostala hlavně k řešení každodenních dětských záležitostí a na všechny bolístky a zdravotní neduhy hledala vždy zdravější alternativu co nejbližší k přírodě a jejím darům. Samozřejmě jsem se i vrhla do objevování zdravých dětských jídelníčků a postupně se to dostalo k tomu, že připravuji jídelníčky na svačinky do školky a školy ve městě, kde žijeme. Maminkám, které svačinky připravují, jsem udělala kurz vaření a každý týden jsem všem k dispozici na případné konzultace. Zdravá strava, přírodní výživové doplňky, nastartování samoléčebného procesu našeho těla, bylinky a alternativní přístupy k léčbě jsou mojí velkou láskou a provázejí mě, moji rodinu a mé klienty každý den.

Co Vás vedlo k přihlášení se do kurzu Poradce pro výživu?

Důvod není velmi prozaický, potřebovala jsem získat akreditovaný kurz v ČR, abych si mohla otevřít živnost. Na podzim chystám otevření mojí pobočky, protože mi končí mateřská dovolená s mým nejmladším synem.

Proč zrovna NutriAcademy? Lišilo se nějak tohle vzdělávací zařízení od jiných, dělala jste si průzkum na webu nebo to bylo doporučení?

Hledala jsem akreditovaný kurz, a to většina nabízených kurzů nesplňuje. A bylo mi   sympatické, že společně s teorií (kurzy a přednášky) existuje i praxe (ozdravné pobyty, poradna pro absolventy a báječné doplňky výživy Nutrirestart). To vše mě přesvědčilo, ta komplexnost. A musím říct, že to opravdu funguje. Když něco potřebuji, napíšu nebo zavolám a vždy mám danou problematiku s kým zkonzultovat a probrat. Konzultuji především různé praktické případy, které přichází v naší rodině i u mých známých.

Co Vám ten kurz dal? 

V první řadě jsem získala potřebné oficiální vzdělání. Dozvěděla jsem se o dalších  možnostech skládání jídelníčků v praxi. Ale největším přínosem pro mě jednoznačně byly konkrétní praktické zkušenosti lektorů, které nikde v knihách nevyčtete.

Vy jste také osobně vyzkoušela některé výrobky z naší nabídky Nutrirestart. Co konkrétně a jak jste s nimi spokojená?

Ano, produkty si pravidelně objednávám hlavně pro sebe a svojí rodinu, občas i pro klienty. Využívám pouze část sortimentu, protože sama spolupracuji se značkou Nutrilite, kde většinu doplňků máme. Ale z Nutrirestartu jsem si velmi oblíbila: Zásaditou koupelovou sůl, zásaditý bylinkový čaj, chlorelu, mladý ječmen a na imunitu Cordyceps. Oceňuji vysokou kvalitu a  nepřemrštěnou cenu.

 

Děkuji Klárko za rozhovor! A pro vás milí čtenáři dodávám, že kdybyste se chtěli s Klárkou třeba potkat nebo jí napsat či zavolat a probrat s ní třeba to, jak ve vaší školce či škole zlepšit stravování, zde jsou kontakty: tel. 732680150, email: Klarisimo@gmail.com

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *