Kůže – výborný detoxikační orgán našeho těla, tzv. „pomocná ledvina“

Víte, že plocha kůže dospělého člověka má stejnou rozlohu jako přikrývka na spaní, tedy  1,6 – 2m2? Stejně jako přikrývka vás kůže chrání před chladem, dodává vám pocit bezpečí a vy můžete nerušeně spátJ Kůže poskytuje ochranu vašemu organismu a chrání jej před vnějšími vlivy prostředí, např. před mikroorganismy, toxickými látkami, jedy, ultrafialovým zářením, horkem anebo chladem.

Potíte se?  Tak to je dobře! Potit se je přirozené a pro organismus nezbytné, v kůži se nacházejí kožní cévy a potní žlázy, které se v závislosti na teplotě a fyzické zátěži stahují nebo roztahují. Starají se tím o správnou termoregulaci organismu. V teplém prostředí nebo při sportu dochází k roztažení cév a potních žláz, tím se zde zvýší průtok krve a člověk se začne potit (tím se lidské tělo ochlazuje).

Pot tvoří z 99% voda, zbytek jsou rozpuštěné pevné látky: chlorid sodný, močovina, kyselina močová, kyselina mléčná, kyselina octová a další.  Z toho je patrné, že kůže hraje nezastupitelnou roli při očistě a detoxikaci organismu!

Kůže ale umí látky nejen vylučovat, ale také přijímat, tedy vstřebávat. Schopnosti kůže vstřebávat látky se využívá v kosmetice a také třeba v balneoterapii, tj. při různých regeneračních koupelích v minerálních vodách s obsahem síry, radonu, jódu a dalších prvků. Schopnost vstřebávání látek se zvyšuje při vyšší teplotě koupele, delší době jejího trvání a vyšší mineralizaci.

Už jste vyzkoušeli zásaditou koupelovou sůl Nutrirestart®? Tak honem do toho!:) Tato sůl je ideální jak pro očistu těla (např. po nadměrné tělesné zátěži, kdy nám může hrozit ukládání laktátu ve svalech a tím pádem značný diskomfort v pohybu následující den), tak pro řádnou mineralizaci vaší kůže. Navíc tato sůl nevysušuje, naopak váže v pokožce vlhkost a udržuje ji tak krásně hebkou a pružnou.

Trpíte atopickými ekzémy, záněty kůže či akné? A víte, že z těchto projevů kůže můžeme i „číst“? Právě na kůži a v pleti obličeje se totiž odráží zdravotní stav organismu. Podle místa výskytu kožních potíží se dá jednoduše poznat orgán případně akupunkturní dráha, ve které je nerovnováha. Ale o tom zas příště…:)

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *