Zásaditá koupelová sůl Nutrirestart®

Sůl je osvědčený léčebný prostředek známý už z dob Hippokrata. V přírodním léčitelství a lidové medicíně se povědomí o léčivé síle soli traduje již celá staletí. Začátkem 19tého století začal rozmach léčivých koupelí ve slané vodě. Lidé si začali všímat unikátního složení solí z v různých místech a jejich specifických léčebných účinků. Slané vody se zásaditým pH najdeme v přírodě pouze na několika místech zeměkoule a slouží především k regeneraci, podpoře odkyselení a očisty těla. Některé zásadité prameny lze užívat i vnitřně, pomáhají při léčbě močových a ledvinových kamenů a trávicích potíží.
Sůl z Mrtvého moře má jiné složení než mořská sůl z běžných moří a oceánů. Specifický je hlavně obsah hořčíku a draslíku. Sůl z Mrtvého moře se stala známou především pro své léčivé účinky při onemocnění kůže, působí však i u jiných potíží jako jsou onemocnění dýchacích cest, revma nebo nervové vyčerpání. Sůl z Mrtvého moře obsahuje mnohonásobně vyšší obsah vzácných minerálů než voda mořská. Mořská voda má zase velmi podobné poměry minerálů jako lidská krev a tělní tekutiny. Je velmi vhodná i pro každodenní vnější péči o pokožku.
V zásadité soli Nutrirestart® se snoubí všechny tři složky, sůl mořská, sůl z Mrtvého moře se vzácnými minerály a unikátní zásadité pH. Tato kombinace je velmi vhodná pro řízené odkyselení a detoxikaci lidského těla (v programu Nutrirestart ®), ale i pro každodenní péči o pokožku. Zásadité koupele si tak může dopřát každý, bez rozdílu věku a pohlaví, v pohodlí svého domova.

Zásadité koupele celého těla:
Do vany s teplou vodou dejte 1-2 lžíce zásadité koupelové soli Nutrirestart®. Dopřejte si alespoň 30 min koupel 2x týdně.

sůl ručníky

sůl na vaně

 

 

 

 

 

 

Relaxujte s vůní levandule a hluboce vdechujte její vůni, díky aromaterapeutickému efektu se Vám bude krásně spát. Očistěte tělo vnitřně s vůní citronu a manga, citron rozpouští škodlivé usazeniny v těle a pomáhá navodit pocit svěžesti a čistoty. Aerosolové páry navíc dodávají do těla zásaditý prvek jód, tolik potřebný prvek pro správné fungování lidského hormonálního systému.
Během koupele je doporučeno kartáčovat celé tělo kartáčem z přírodních štětin, pro ještě větší podporu odkyselení a detoxikace. Metoda kartáčování vychází z učení Kneippa.

Zásadité sprchování:
Do mističky odměřte 1 lžíci zásadité koupelové soli Nutrirestart® a přidejte trochu horké vody. Vznikne pasta, kterou během sprchování potírejte celé tělo, včetně podpaží, obličeje, chodidel a intimních míst. Lze použít i na pokožku hlavy.

 

Zásaditá koupel chodidel:
Tato koupel podporuje prokrvení pokožky a ocení ji hlavně lidé, kteří mají neustále studené nohy. Do lavóru odměřte 1 lžíci zásadité koupelové soli Nutrirestart®, s vůní levandule či citronu, a zalijte teplou vodou. Voda by měla sahat až ke kotníkům. Zbavujete-li se nežádoucího tělesného pachu nohou nebo ztvrdlé kůže na patách, použijte větší koncentraci soli (2 lžíce) a vůni citron.

škopík

koupel chodidel

 

Zásaditý peeling:
Peeling ze zásadité soli se postará o hladkou a jemnou pleť. Po osprchování si ještě vlhkou kůži natřeme směsí solí a olivového oleje. Do mističky odměřte 1 lžíci zásadité koupelové soli Nutrirestart® a přidejte 2 lžíce olivového oleje. Promíchejte a pastu roztírejte po celém těle, můžete i včetně obličeje.

sůl miska

 sud Zuzka žínka

Sortiment zásadité soli:

Sůl čistá přírodní:  300 g (190,-) nebo 900g (490,-)

Sůl aroma levandule: 300 g (190,-) nebo 900g (490,-)

Sůl aroma citron/mango: 300 g (190,-) nebo 900g (490,-)

 

Můžete objednat v našem e-shopu ZDE: