Koučování, Life style kouč

Spousta lidí toto slovo ani nezná. Sportovci si většinou pod slovem kouč vybaví trenéra. Ano, to už je bližší obrázek toho, kdo je to kouč! Jenže kouč není jen trenér, je to něco víc – je to podpora, pomocná ruka, pevné zázemí, o které se lze opřít a jde mu o stejnou věc jako hráči – jde mu o to motivovat hráče k tomu HRÁT jak nejlíp dovede.

A jak se díváme na koučování z hlediska psychologie? „Kouč vytváří bezpečný a inspirativní prostor tak, aby koučovaný nacházel odpovědi na otázky ukryté uvnitř sebe a objevoval nová řešení. Kouč ví, že koučovaný je největším odborníkem na svůj život a předpokládá, že potenciál lidí je větší než ten, který jsou schopni v určitém okamžiku využít.“

Life style kouč, tedy kouč metody Nutrirestart®, je člověk, který vám pomůže celou metodou projít, restartovat váš život a ještě si při tom užít zábavu, slzy, očistu emocí, harmonii v práci i ve vztazích a nalézt duševní rovnováhu. Pomůže vám s vysvětlením, co se ve vás děje, pomůže porozumět vaší vlastní psychice a tomu, jak funguje váš mozek.

Každý člověk je unikátní a psychika každého člověka je nastavená trochu jiným způsobem. Spousta situací je pro nás přirozených, a tak se v nich cítíme dobře, i když pro nás dobré nejsou. Naopak v situacích nových nebo takových, které nejsou kompatibilní s našimi zažitými dovednostmi a myšlenkovými vzorci, se cítíme špatně a stresují nás. Není to proto, že bychom tyto situace neuměli zvládat, ale pouze a jen proto, že na ně nejsme zvyklí nebo stavění. „Je to jako psát levou rukou, když jste pravák“. Ne, že byste to nezvládli, ale cítíte se u toho špatně, nepřirozeně a výsledek vám může připadat dětinský, nevzhledný a trapný. A stejné je to s lidmi. S někým cítíte „naladění na stejnou frekvenci“, sympatie, souhru a s někým naprosté antipatie a stres. To není proto, že by byli jeden nebo druhý špatní, jste jen prostě jinak nastavení. No a právě kouč je člověk, který všechny tyto informace má, umí s nimi pracovat a uchopit je v praxi a ukázat vám novou dimenzi vaší psychiky. Spolu s očistou těla na fyzické úrovni je tato očista na úrovni mentální doslova transformační!