Kartáčování dle metody Nutrirestart®

Vlivem kyselinotvorné stravy a nesprávného životního stylu jsou naše hlavní vylučovací detoxikační orgány, tedy játra, ledviny, střeva a plíce, přetíženy. Všechny škodlivé látky, které již nemohou tyto orgány vyloučit, se vylučují pomocí kůže, kde je umístěno velké množství mazových a potních žláz. Největší množství potních žláz je umístěno na ploskách nohou a dlaních, v podkoleních jamkách a v podpaží.

Kartáčování kůže podporuje její vylučovací funkci. Kůže má v průměru cca 200 potních žláz na 1cm2.  Správnou péčí o tělo můžeme podpořit vylučovací funkci kůže a zbavovat se tak nežádoucích kyselin a škodlivin. Pravidelné kartáčování pokožky těla povzbuzuje vylučovací funkci kůže. Kartáčování je také účinný způsob, jak kůži zbavit odumřelých buněk a zvýšit vylučovací funkci. Navíc je pravidelným kartáčováním podpořen krevní a lymfatický oběh.  Zlepšení prokrvení kůže regeneruje tkáň kyslíkem a živinami. Kůže a vazivová tkáň je pak napjatá a čistá.

Na tomto místě je nutné zdůraznit, že ani kartáčování a vylučování nadbytečných škodlivin kůží nevyloučí při nadměrné dlouholeté zátěži organismu všechny škodliviny a tyto se mohou usazovat v těle ve formě usazenin, hlenů a zapouzdřených útvarů – viz kniha Nutrirestart®

Kartáčování během zásaditých koupelí celého těla

Zásadité koupele s použitím zásadité soli Nutrirestart® by se měly provádět 2-3x týdně po dobu min. 30 min. Odvod kyselin a škodlivin urychlíme a zintenzivníme právě kartáčováním pokožky celého těla.  Kartáčování má svůj smysl pouze tehdy, je-li prováděno správně, tedy ve směru vyučování. 

Ranní kartáčování

Pro zlepšení látkové výměny, posílení imunity, povzbuzení krevního oběhu a aktivaci lymfatického systému můžete celý proces řízené detoxikace a odkyselení vaše těla podpořit ranním kartáčováním (neprovádí se v zásadité koupeli, ale „na sucho“). Ideální je kartáčovat se při otevřeném oknu, abyste mohli zhluboka dýchat čerstvý vzduch a podpořit tak transport kyslíku a živin ve vašem těle. Tento způsob kartáčování také perfektně pomáhá při odstranění pocitu studených nohou či rukou.

Také v pokožce hlavy se vyskytuje velmi mnoho mazových a potních žláz. Pravidelné kartáčování pokožky hlavy povzbuzuje krevní oběh a tím stimuluje regeneraci pokožky hlavy, což se projeví růstem vlasů a jejich výrazným zkvalitněním. 

Více o kartáčování, spolu s praktickými ukázkami, učíme na naší Letní škole odkyselení a na našich ozdravných pobytech. Více na www.nutriacademy.cz