Je Mrtvé moře skutečně mrtvé?

Mrtvé moře je unikátní slané bezodtokové jezero, které se nachází na hranicích Jordánska a Izraele. Člověk se na tomto místě ocitne 400 metrů pod hladinou moře, jedná se o nejníže položenou vodní plochu na Zemi. Voda z Mrtvého moře obsahuje desetkrát více minerálních látek než voda v ostatních mořích (asi 30%). Toto unikátní složení dalo vznik názvu Mrtvé moře, neumožňuje totiž život vyšším živočichům, pouze některým mikroorganismům. Blahodárné účinky vysoké koncentrace minerálních látek Mrtvého moře mohou využít pacienti s lupénkou a dalšími kožními potížemi, osteoporózou, křečemi ve svalech, bolestmi kloubů, respiračními potížemi anebo s alergiemi či atopickými ekzémy.

Jedinečné složení vody z Mrtvého moře stimuluje metabolické funkce v buňkách a podporuje tak jejich regeneraci. Některé prvky obsažené v této vodě jsou nedílnou součástí lidského organismu. K nejdůležitějším patří hořčík, sodík, vápník, draslík, jód nebo síra.

Hořčík v těle umožňuje správnou funkci enzymů, brzdí uvolňování adrenalinu a noradrenalinu tzv. stresových hormonů. Působí spolu s vápníkem protizánětlivě. Nedostatek může způsobit trávicí potíže, poruchy srdečního rytmu, křeče v lýtkách. Sodík spolu s chloridem zajišťují ochranu kůže před vysušením, s draslíkem zase reguluje osmotický tlak v buňkách prostřednictvím sodíko-draslíkových pump v buněčných membránách. Účinek jódu na správnou funkci štítné žlázy a jeho obsah v mořských rybách je všeobecně znám. Zvýšené množství jódu může tělo získat i vdechováním aerosolu z mořské vody.

V receptuře zásadité koupelové soli Nutrirestart® je obsažen i značný podíl unikátní léčivé frakce soli z Mrtvého moře. Proto jsou pravidelné koupele v této soli ozdravné, řeší odkyselení, nevysušují pokožku (naopak, drží v ní vlhkost) a dodávají pokožce dostatek minerálních látek. Pokud si na pravidelné koupele v zásadité koupelové soli Nutrirestart® zvyknete, nebudete muset používat žádná tělová mléka ani hydratační přípravky, neboť bude vaše pokožka dostatečně hydratovaná a svěží.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *