Jak jednoduše na začínající bolest v krku, chrchlánky a smrkánky

Snad každého někdy potrápila bolest v krku, rýma a pálení v nose. Již naše babičky věděly, že na bolavý krk má blahodárné účinky kloktání slaného roztoku. Snadnou pomocí v prvních hodinách napadení organismu je využít protizánětlivých účinků slané vody. Nejlepším řešením je samozřejmě pobyt u moře. Je to určitě příjemné a nejpřirozenější řešení, ale ne vždy se nám podaří zrealizovat právě v době nachlazení. V domácích podmínkách můžeme použít inhalace, kloktání nebo výplachy nosu slanou vodou. Ty z vás, které trápí časté nachlazení v chladných měsících roku nebo pylová alergie, mohou i preventivně používat výplach nosu a předejít tak možnému nachlazení.

Jak získat správný roztok?  K výplachům či inhalacím se používá izotonický 0,9 % roztok soli, tedy smícháme 9g soli na 1 litr vody. Tento poměr je tělu přirozený, neboť stejnou koncentraci chloridu sodného nalezneme i v naší krvi. Kuchyňská sůl zkapalňuje hlen tím, že odvádí ze sliznice vodu. Mořská sůl také odvádí vodu ze sliznice, ale navíc zmírní otok, díky přítomnosti vápníku obsaženého v síranu vápenatém. Minerální látky se při inhalování mořské vody vstřebávají přes sliznici do těla a jejich přítomnost lze následně prokázat i krvi.

Na výplachu nosu a kloktání je také výborná a velice účinná také zásaditá sůl Nutrirestart®. Pro tyto účely použijte tu bez aromat, v bílém balení. Začnete-li chrchlat a kašlat a budou se vám spouštět hleníky  a smrkánky, nasypte jednu lžičku zásadité soli  Nutrirestart® do trochy teplé vody, promíchejte a roztokem si vyplachujte nos a dutiny a kloktejte (min. 3x denně). Večer si dejte horkou vanu, do které jste přidali 5 velkých polévkových lžic zásadité soli Nutrirestart® a napařte se – doporučujeme min. 30 min lázeň. Pak si zalezte do postele a spěte. Garantujeme, že budete spát celou noc jako miminko:)

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *