Profesionální diagnostika složení těla a stanovení bazální metabolické spotřeby

Diagnostika složení lidského těla je velmi důležitá věc. Pomůže nám odhalit, kde je „zakopaný pes“ našich případných problémů s váhou, se zakyselením, zda nezadržujeme moc vody v těle apod. Kromě mnoha údajů, které dnes dokážeme v těle změřit, je pro nás, co se týče plánování jídelníčku, asi nejdůležitější hodnotou informace, KOLIK jídla můžeme denně sníst (informacím CO VŠECHNO můžeme sníst se věnujeme v jiných kapitolách, především v kapitole Zásadotvorná strava a recepty), abychom dosáhli svého vytouženého cíle, cítili se dobře a naše tělo žilo v harmonii a rovnováze.

„Odpověď zní: každý jinak, každý z vás totiž potřebuje své vlastní optimální množství živin a jejich poměr. Proto prosím nefungují univerzální diety a obecná doporučení světových znalců o výživě, vše se totiž musí řešit individuálně. Navíc, jak může nějaký ženský časopis vědět, co máte za sebou, jaký je váš zdravotní stav, kolik diet už jste vyzkoušeli, v jakém jste stresu, kolik hodin jste strávili v tělocvičně či na běžícím pásu a jak je na tom váš hormonální a enzymatický systém…… a hlavně, jak kdo může vědět, jaký máte BAZÁLNÍ METABOLISMUS? To je totiž asi úplně nejdůležitější informace na světě, co se týče plánování vašeho jídelníčku. Co to tedy je, ten bazální metabolismus? Je to MINIMÁLNÍ MNOŽSTVÍ ENERGIE, KTEROU MŮŽETE VE FORMĚ POTRAVIN DENNĚ ZKONZUMOVAT.“

Rychlost našeho metabolismu se dá celkem objektivně změřit. Velice populární jsou v dnešní době tzv. bioimpedanční metody. Přesně se o měření rychlosti a síly metabolismu a o nastavování živin a jejich potřebách učíme na kurzech Poradce pro výživu. Nechce-li se vám na kurz a přesto chcete mít tyto základní informace o svém těle a chcete vědět KOLIK potravin jíst pro správné uspokojení potřeb právě svého bazálního metabolismu, můžete navštívit některého z našich Držitelů Licencí správné nutriční praxe nebo Poradců metody Nutrirestart, kde bazální metabolismus a jeho rychlost měříme. Měření je velmi rychlé, trvá cca 5 min.

A jaké jsou další důležité informace o bazálním metabolismu, které stojí za to vědět?

„Lidský metabolismus je potvora, umí se „přepnout“ na nižší spotřebu. Vždyť jsme potomci lidí, kteří přežili hladomor, horší časy umíme docela dost dobře zvládnout! Přepnutému metabolismu se říká ZAŠKRCENÝ (ZPOMALENÝ) a dá se docela dobře změřit a diagnostikovat. Pokud máte zpomalený metabolismus, čeká vás hodně práce s jeho vrácením do normálních obrátek.

Bazální metabolismus může být zaškrcený i vinou intoxikace a zanešení lidského těla jedy, toxiny, usazeninami a škodlivinami. Jak to vzniká? Zanešením vazivové tkáně nerozpustnými solemi, toxiny, jedy a usazeninami. První krok ke zrychlení a rozproudění metabolismu je tedy pročištění a odkyselení.

Diagnostika složení těla probíhá na lékařském přístroji Jawon Medical. Zde je ukázka měření.  Dobří specialisté vám samozřejmě pomohou s interpretací. Pokud vás problematika zajímá hlouběji, tápete, ještě nikde jste se nedočetli ucelené informace a chcete se sami orientovat, můžete zkusit kurz Poradce pro výživu, neboť kvalitní diagnostika je základem nastavení dobrého jídelníčku.

Cena: 500 Kč

Příklad měření

telo-mereni