Proč se nám lépe dýchá v horách, u moře, v lese nebo po bouřce? Proč se cítíme v zelené přírodě lépe než v městské aglomeraci a interiérech? Vysvětlení je jednoduché, v těchto lokalitách jsou ve vzduchu kladné a záporné ionty, které jsou přibližně v rovnováze. Tato rovnováha kladně a záporně nabitých iontů lidskému tělu velice vyhovuje.

Hory-vzduch-1024x263-kun

Nadměrné používání syntetických materiálů v moderních bytech, kancelářích či jiných interiérech (záclony, čalounění, koberce, umělohmotné tapety, podlahové krytiny z PVC), klimatizací se syntetickými filtry, působení kladně nabitých televizorů nebo monitorů počítačů, používaní laserových tiskáren a kopírek, ale také smog a kouření výrazně porušují rovnováhu kladně a záporně nabitých iontů. Způsobují nadbytek kladných iontů, což může být zdraví škodlivé a trvale poškozovat lidský organismus. Taktéž prachové mikročástice, bakterie, spory, plísně, roztoči, různé pyly a další alergeny se v uzavřených prostorách koncentrují a hlavně v obdobích, kdy méně větráme, působí dlouhodoběji negativně na náš organismus. Největší část škodlivin proniká do našeho organismu právě plícemi. Přes plicní sliznici totiž přefiltrujeme 75 000 litrů vzduchu denně.
Ovzduší, ve kterém trvale pobýváme, by mělo mít, podle Státního zdravotního ústavu, dlouhodobou ideální koncentraci záporných iontů v interiéru okolo 1 000 záporných iontů (aniontů kyslíku)/cm3. Tato koncentrace také pomáhá v boji proti alergiím, astmatu a dalším negativním vlivům na horní cesty dýchací. Zvýšené množství anionů v krvi totiž upravuje hladiny vazoaktivních látek (histaminu, leukotrienu, prostaglandinu aj.), které jsou přímo zodpovědné za propuknutí a průběh alergické reakce, jakož i průběh astmatického záchvatu.
A právě naše čističky vzduchu jsou mimo své čistící a dezinfekční schopnosti také významným dodavatelem záporně nabitých vzdušných iontů do ovzduší v interiéru. Proto jsme tyto čističky vybrali do našeho portfolia výrobků pro zdravý životní styl. Záporné ionty totiž stimulují funkci žláz s vnitřní sekrecí, zlepšují funkci štítné žlázy, stimulují nadledvinky k tvorbě glukortikoidů a mineralokortikoidů, což jsou látky pomáhající zvládat zátěže. A především, což je v dnešní době velice důležité, čištění vzduchu příznivě působí na neurotiky a lidi trpící poruchami spánku.

 

 

Cisticky-1

Čistička bez LCD display. Cena 5 890,-
Pro interiér 20 – 130 m3, při provozu 10 hodin denně = roční náklady na elektřinu cca 150 Kč, bezhlučná, 1,8 kg, záruka 2 roky
Můžete objednat v našem e-shopu ZDE:
Cisticky-2

Čistička s LCD displayem. Cena 6 890,-
Pro interiér 20 – 130 m3, při provozu 10 hodin denně = roční náklady na elektřinu cca 150 Kč, bezhlučná, 1,8 kg, záruka 2 roky
Můžete objednat v našem e-shopu ZDE:
Cisticky-3

Čistička do auta. Cena 2 490,-
Řešení i pro ty, kdo mají domácí mazlíčky, pro interiér 4 m3, bezhlučná, 350 g, záruka 2 roky

 

Můžete objednat v našem e-shopu ZDE: