Rozhovor s Tomášem, který je profesí osobním strážcem, o spojení výživy a sportu a o tom, proč si udělal náš kurz Poradce pro výživu

Dnes souhlasil s rozhovorem Tomáš, který vypadá jako Jaromír Jágr:) Tomáš má velmi zajímavou profesi, je osobní strážce. Taky 5x týdně chodí do fitka a posiluje, má za sebou cestu do Ameriky a životní restart.

Tomáši, co Vás vedlo k přihlášení se do kurzu Poradce pro výživu NutriAcademy? Lákala Vás změna profese nebo jste si dělal kurz spíš sám pro sebe?

Chtěl jsem si udělat kurz Poradce pro výživu jako doplnění mých stávajících. Mám již kurz instruktor fitness a instruktor kulturistiky a to vše koresponduje s výživou. Sport jako takový není jen o tom chodit do posilovny, na kurt, na ovál, atd. Ale pokud chce člověk trošku zúročit dřinu, kterou vkládá do sportu, velice úzce to souvisí právě se stravou. A pokud si to člověk vezme ještě ze širšího hlediska, což je pro mě podstatnější, nejdříve je strava pak až sport. Člověk nemusí rád sportovat, ale jíst prostě musí a pokud se objeví nějaké otázky typu chci zhubnout, nabrat svalovou hmotu, chci se cítit lépe nebo zdravotní komplikace tak věřím, že díky mému know-how diagnostikuji problém a dokáži tomu člověku pomoci.

 

Vy se věnujete sportu dlouhodoběji? Zdá se mi, že taky hodně spojujete sport s psychikou?

Sportuji cca od 6 let. Prošel jsem si řadou sportů. Mám rád jakýkoli druh pohybu. Činku jsem vzal do ruky poprvé v 9 letech, kdy si pamatuji, že jsem 9kg jednoručku zvedal obouruč:) V té době jsem dělal závodně atletiku a zanedlouho jsem zjistil, že díky činkám se člověk může stát rychlejším, doskočit a dohodit dál. To mě přivedlo k posilování s činkami. Jelikož jsem začal v útlém věku, sport jsem dělal kvůli radosti z pohybu, kvůli tomu že si u toho člověk krásně pročistí hlavu, mysl, trénuje disciplínu a udělá něco pro své zdraví. A jsem moc rád, že do této sorty lidi patřím a ne k lidem, kteří to dělají proto, aby se pyšnili a ukazovali před ruhými..

 

A díky sportu jste se dostal k profesi osobního strážce?

Dříve jsem byl u elitních jednotek AČR ale odešel jsem ze zdravotních důvodů, nedostal jsem adekvátní vybavení na výcviky a vše jsem podstupoval se základním vybavením a byla tam velká šance, pokud bych v tom pokračoval, že skončím na vozíku, v lepším případě skončím o berlích. Fyzická a psychická zátěž bez potřebného vybavení byla obrovská. Časem si ta zátěž začala vybírat daň na kostře. Naštěstí jsem si rizika uvědomil relativně včas a řekl si, že si nechci zahrávat se zdravím. Nicméně i tak jsem se nevyhnul trvalým následkům. A tak jsem z armády odešel a začal dělat osobního strážce. Díky zkušenostem z armády jsem se dostal do jedné firmy a pracoval jako osobní ochránce a bezpečnostní manager jedné rodiny. Práce to byla neskutečně psychicky náročná, ale bavila mě a naplňovala. Postupem času jsem byl rychlejší, preciznější. A i díky tomu pokud práce člověka baví, umí se tomu více oddat, dává tomu více než musí a práce ho tak nevyčerpává, ale může ho dokonce nabíjet a naplňuje ho.

  

Působíte tedy už jako trenér? Všímáte si ve fitku nějakých nešvarů?

Díky následkům z armády jsem již nemohl cvičit s takovými vahami nebo jsem musel vypustit některé cviky a sporty úplně, nicméně díky znalosti fyziologie těla jsem věděl, že tyto cviky se dají obměnit. Chtěl jsem vědět více, posunout svoje znalosti na vyšší level, už jen kvůli tomu ze mi doktoři řekli „okamžitě přestaňte cvičit“ , a tak jsem si udělal kurz fitness a kulturistiky, abych o těle zjistil ještě víc. Zjistil jsem, že pokud přestanu cvičit, tělo se začne jakoby sypat, rozpadat a začalo mě bolet kde co, naproti tomu pokud jsem cvičil, najednou bolesti ustoupily. Kurz byl velice zajímavý, já osobně jsem si jej užíval, i když učiva bylo opravdu hodně. Strava jako taková, se brala jen okrajově, bylo to hlavně zaměřeno na správné provedení cviku a co jak funguje, jaký to má dopad a probíraly se tam hlavně doplňky výživy. Já sám z doplňku používám Protein, BCAA, kreatin, nakopávač a komplex vitaminů, minerálů, ale mám to opravdu jen jako doplňky stravy.

Od dob co cvičím ve fitku a naučil jsem se správně techniku provedení cviku, jsem si kolem sebe všímal, že lidi mají hodně špatných návyků. Troufám si říct, že díky těm svým zraněním a omezením co mám dokáži vnímat tělo, problémy a fungování těla lépe než ostatní. I když totiž zvednu lehkou váhu a provedu cvik špatně technicky (např. že si myslím, že mám rovná záda, ale ve skutečnosti je mám trochu zakulacená, nebo moc prohnutá), tělo se okamžitě ozve a dá mi to vědět. To si vyzkouším x krát abych se naučil techniku, třeba i jen s osou bez závaží a pak až přidávám váhu. Pak vidím v posilovně člověka, který si naloží váhu kterou sotva zvedne, je prohnutej jak paragraf, ale zjistí se, že je to člověk s papírem „trenér“ .

Když budu mít poraněný a následně vyléčený loket jak se chová sval a tělo když mám loket více od těla? Když jej tlačím před tělo nebo moc za tělo? Místo, abych si o tomhle četl, vyzkoušel jsem si to v praxi sám na sobě, jak co funguje. Stále se učím, vnímám a poslouchám tělo. Když pak vidím někoho, kdo to provádí špatně, tak se ho alespoň zeptám, jestli ho náhodou nebolí to a to, pokud ano a nebude proti, rád mu poradím. Nějakou dobu jsem takto fungoval jako trenér a instruktor, ale přestal jsem trénovat kvůli další práci, protože se to časově nedalo stíhat.

 

Nyní již máte kurz Poradce pro výživu hotový a poznatky můžete prokládat do praxe. Co dál?

Kurz výživového poradce jsem si udělal hlavně pro svoji potřebu. Dozvěděl jsem se takové základy a metodiky, aby to člověk navedlo na správnou cestu a on sám mohl říci, co je dobré a co špatné a mohl si sám upravit stravovací návyky. Krásně to koresponduje s tím, co jsem již věděl ohledně cvičení, základu stravy a doplňků. Zatím ale nějak nepřemýšlím, že bych tuhle profesi dělal „veřejně“. I právě kvůli tomu, že dnes instituce chrlí desítky trenéru a výživových poradců měsíčně a najít dnes někoho kvalitního je opravdu těžké. Proto to chci nejdříve důkladně vyzkoušet na sobě a ještě více se zdokonalit. Když už nabízet takové služby tak na vysoké úrovni, ale k tomu jen kurz nestačí. Chce to hodně osobních zkušeností, a to chce čas. Je to stejné jako se cvičením.

 

A já rozhodně souhlasím! Kurz Poradce pro výživu je vhodný pro trenéry i kouče, instruktory i cvičitele. Dnes už je při práci s lidmi nutné nejenom znát to, jak mají cvičit nebo jak se mají hýbat, ale také jak mají jíst. A vůbec nejdůležitější je pracovat i s lidskou psychikou, emocemi a motivací. Kurz Poradce pro výživu dodá jistotu, rozhled a naučí spoustu informací, ale dobrý výživový poradce se z vás nestane přes noc, chce se to začít hned dělat, zkoušet na sobě, rodině, známých, sbírat zkušenosti – je to jak s každou profesí. Dobrého účetního také dělají zkušenosti, stejně tak dobrého lékaře nebo jaderného fyzika. A pro dobrého výživového poradce doporučuji i náš kurz Life style kouč – ten je právě o práci s psychikou, emocemi a duševní hygienou.

Nakonec příběhu Tomáše bych ráda uvedla, že jsme se domluvili, díky jeho profesi, že nezveřejníme jeho pravé jméno. Nicméně nechť je vám jeho příběh inspirací – spojení výživy a pohybu je ideální kombinací!!!

Rozhovor s Mgr. Růženkou Hankusovou

O další rozhovor jsem požádala ženu, kterou jsem poznala letos na jaře na kurzu Poradce pro výživu. Od začátku do konce stále pozitivně naladěná, vtipná – prostě šířila kolem sebe pohodu a byla samý úsměv. Růženka. I krásné jméno:)

Růženko, mohla byste se prosím sama představit?

Jmenuji se Růžena Hankusová, je mi 59 let, jsem vdaná a s manželem žiji v Přerově. Původním povoláním jsem zdravotní sestra, po 10 letech praxe v nemocnici jsem se rozhodla stát se středoškolskou učitelkou na Střední zdravotnické škole. Podmínkou bylo vysokoškolské vzdělání a tak jsem při zaměstnání vystudovala 2 fakulty na Univerzitě Palackého v Olomouci, a to fakultu lékařskou a psychologii na fakultě pedagogické. Na zdravotnické škole jsem působila 10 let. Poté jsem se rozhodla pro změnu a v roce 1996 jsem začala pracovat ve farmaceutické společnosti, zabývající se léky na předpis. V této oblasti jsem působila 21 let, z toho posledních 11 let na manažerské pozici.

To je velmi impozantní životopis! Vím, že rekvalifikační kurz Poradce pro výživu si děláte přes Úřad práce, jak jste se na ÚP vůbec ocitla?

Ano, na sklonku minulého roku jsem shodou různých náhod přišla o práci a ocitla jsem na Úřadu práce. Byla to pro mě velmi zvláštní situace. Po 40 letech opravdu vysokého pracovního nasazení jsem najednou nedělala nic a začala přemýšlet co dál. Dva měsíce jsem odpočívala a pak se rozhodla, že udělám změnu stravovacích návyků, začnu opět sportovat a díky tomu všemu se mi podařilo snížit váhu o 12kg. To mě přivedlo k myšlence se tímto tématem začít více zabývat a spolu s dámami z Úřadu práce v Přerově jsem se začala zajímat o možnost rekvalifikace v oblasti výživového poradenství. Sice mám zdravotnické vzdělání, nicméně problematika výživy se za tu dobu výrazně posunula do jiných dimenzí a já jsem potřebovala získat znalosti od skutečných odborníků v této oblasti.

 

A jak to na Úřadu práce probíhalo?

Musím říct, že dámy na Ú v Přerově byly velmi příjemné. Musela jsem vyplnit žádost a zdůvodnit ji, ale nebylo to nic složitého a na cokoli jsem se mohla doptat. Potřebovala jsem si taky vybrat, u koho si kurz udělám. Při rozhodování jsem pátrala na internetu, až jsem se dostala na stránky NutriAcademy. Kontaktovala jsem Vás Radko a dohodla se na termínu kurzu i na postupu, jak využít dotaci z Úřadu práce. Úřednice na ÚP byly velmi vstřícné a pomohly mi s dalšími náležitostmi, potřebnými ke schválení platby. A mohla jsem začít studovat.

 

Jak hodnotíte studium pohledem odborníka z oboru a navíc zdravotníka a dokonce i pedagoga?

Musím říci, že studium je z mého pohledu poměrně náročné, a to jak v oblasti teoretických znalostí, tak z hlediska praktického, týkajícího se tvorby jídelníčků, za dodržení výživových pravidel. A vůbec nejnáročnější byla závěrečná zkouška spolu se zpracováním písemné práce. Ale vše jsem nakonec úspěšně zvládla! A jsem za to ráda. Zdá se totiž, že v poslední době poradců pro výživu vyrostlo jako „hub po dešti“, nicméně jejich úroveň není stejná a málo kdo se věnuje výživovému poradenství tak komplexně a s individuálním přístupem ke klientovi, jak jsme se naučily v NutriAcademy. Proto věřím, že mi bude dopřáno vše, co jsem se naučila, zúročit v praxi při práci s klienty.

 A co Vás v té praxi nyní čeká?

Od září se vracím na částečný úvazek ke kořenům, k práci středoškolské učitelky na Střední zdravotnické škole. Zbytek času bych ráda věnovala výživovému poradenství.

 

A já Růžence velmi děkuji za rozhovor:) A pro vás všechny mám vzkaz: často se mě lidé ptají, zda studium zvládnou – ano, zvládnete. I v 60, i v 70ti letech jej zvládnete. Protože my  vás to prostě naučíme:) A kdyby se vám zdálo, že se nechcete nervovat se zkouškami či domácími úkoly, vždycky máte možnost si kurz udělat jen tak, sami pro sebe – udělat si výživový plán pro sebe, sestavit si svůj vlastní jídelníček a konečně mít jasno a vědět, jak se to dělá. Prostě to brát jako investici do zdraví a sami do sebe. Vítejte v NutriAcademy🙂

O tom jak bojuje za zlepšení stravování ve školkách a školách s naší absolventkou Klárkou Frndovou

Ráda bych Vám dnes představila Klárku, která navštěvovala náš kurz Poradce pro výživu minulý rok. Na kurzu se velmi aktivně zapojovala, spoustu věcí sama věděla a hlavně je měla vyzkoušené z praxe – i to, že opravdu fungují. Není divu, má 3 děti a ve Vrchlabí se stará o to, aby její děti i děti jiných maminek měli ve školce nutričně vždy to, co opravdu potřebují a ještě, aby jim to chutnalo. Víc takových maminek!!! Vždyť ve školkách se nemusí vařit jen knedlíky s omáčkou, vepřo knedlo zelo a šulánky s mákem:)

Klárko, mohla byste se prosím sama představit?

Je mi 36 let a jsem matkou téměř 7 letých dvojčat Joshiho a Benjiho a téměř 3 letého Andrého. Od mých 14 let, kdy mi lékaři zjistili mononukleózu, se zajímám a vzdělávám v oblasti zdravého stravování a alternativní medicíny. Svoje poznatky jsem vždy nejdříve aplikovala sama na sobě, na své rodině a nejbližších přátelích. Postupně jsem si doplnila několik výživových kurzů na Slovensku, kde jsem se vdala a 10 let žila. Výsledky u mě i mých nejbližších byly skvělé a tak se přirozeně postupně začali zajímat i další lidé, jestli by jsem mohla i jim pomoci s jejich nadváhou, zdravotními výzvami a nebo třeba jen při zlepšení jídelníčku, s kterým si nevěděli rady.

Vy se staráte o přípravu jídelníčků a i samotného jídla pro děti ve školce, jak jste se k tomu dostala?

Po narození dětí jsem se přirozeně dostala hlavně k řešení každodenních dětských záležitostí a na všechny bolístky a zdravotní neduhy hledala vždy zdravější alternativu co nejbližší k přírodě a jejím darům. Samozřejmě jsem se i vrhla do objevování zdravých dětských jídelníčků a postupně se to dostalo k tomu, že připravuji jídelníčky na svačinky do školky a školy ve městě, kde žijeme. Maminkám, které svačinky připravují, jsem udělala kurz vaření a každý týden jsem všem k dispozici na případné konzultace. Zdravá strava, přírodní výživové doplňky, nastartování samoléčebného procesu našeho těla, bylinky a alternativní přístupy k léčbě jsou mojí velkou láskou a provázejí mě, moji rodinu a mé klienty každý den.

Co Vás vedlo k přihlášení se do kurzu Poradce pro výživu?

Důvod není velmi prozaický, potřebovala jsem získat akreditovaný kurz v ČR, abych si mohla otevřít živnost. Na podzim chystám otevření mojí pobočky, protože mi končí mateřská dovolená s mým nejmladším synem.

Proč zrovna NutriAcademy? Lišilo se nějak tohle vzdělávací zařízení od jiných, dělala jste si průzkum na webu nebo to bylo doporučení?

Hledala jsem akreditovaný kurz, a to většina nabízených kurzů nesplňuje. A bylo mi   sympatické, že společně s teorií (kurzy a přednášky) existuje i praxe (ozdravné pobyty, poradna pro absolventy a báječné doplňky výživy Nutrirestart). To vše mě přesvědčilo, ta komplexnost. A musím říct, že to opravdu funguje. Když něco potřebuji, napíšu nebo zavolám a vždy mám danou problematiku s kým zkonzultovat a probrat. Konzultuji především různé praktické případy, které přichází v naší rodině i u mých známých.

Co Vám ten kurz dal? 

V první řadě jsem získala potřebné oficiální vzdělání. Dozvěděla jsem se o dalších  možnostech skládání jídelníčků v praxi. Ale největším přínosem pro mě jednoznačně byly konkrétní praktické zkušenosti lektorů, které nikde v knihách nevyčtete.

Vy jste také osobně vyzkoušela některé výrobky z naší nabídky Nutrirestart. Co konkrétně a jak jste s nimi spokojená?

Ano, produkty si pravidelně objednávám hlavně pro sebe a svojí rodinu, občas i pro klienty. Využívám pouze část sortimentu, protože sama spolupracuji se značkou Nutrilite, kde většinu doplňků máme. Ale z Nutrirestartu jsem si velmi oblíbila: Zásaditou koupelovou sůl, zásaditý bylinkový čaj, chlorelu, mladý ječmen a na imunitu Cordyceps. Oceňuji vysokou kvalitu a  nepřemrštěnou cenu.

 

Děkuji Klárko za rozhovor! A pro vás milí čtenáři dodávám, že kdybyste se chtěli s Klárkou třeba potkat nebo jí napsat či zavolat a probrat s ní třeba to, jak ve vaší školce či škole zlepšit stravování, zde jsou kontakty: tel. 732680150, email: Klarisimo@gmail.com

Rozhovor s Péťou Skalskou, která zklamaná odešla ze zdravotnictví, udělala si všechny naše kurzy a zakládá vlastní projekt

Dnes jsem o rozhovor požádala velmi zajímavou ženu, která se jmenuje Petra. Petra je zdravotnicí a pracovala na pozici instrumentářky v nemocnici. Pak se ale rozhodla definitivně odejít. Seznámili jsme se na našem kurzu Poradce pro výživu asi před 4 lety. Proč si zdravotník dělá kurz Poradce pro výživu, mohli byste se mnozí ptát. No milí zlatí je to tak, i nutriční terapeuti, i lékaři si náš kurz dělají. Proč ne? Vždyť je to hodně o praxi, která se ve školách neučí:) A já tvrdím, že tento kurz by se měl učit na základní škole. Tak až mě vláda osloví, abych jim to tam dala do pořádku:))))))))) Ale teď je na pořadu dne Petra a její velmi zajímavý příběh, příjemné počtení!:)

 

Péťo, proč jsi se tenkrát přihlásila do kurzu Poradce pro výživu? Bylo Ti to jako zdravotníkovi vůbec k něčemu?

Kurz Poradce pro výživu jsem studovala čistě z nutnosti. Pracovala jsem tou dobou ještě v nemocnici jako instrumentářka na ortopedických sálech, což byla práce sice hezká, ale jen ve chvílích kdy jsem měla natažený plášť a rukavice. Jakmile šlo o cokoli jiného kromě samotného výkonu, bylo to o zešílení. Pak se mi ale naskytla příležitost pracovat pro on-line projekt, jehož pointou bylo vypracování jídelníčků pro co nejvíce klientů. Bylo to zcela mimo obor zdravotnictví a upřímně, ve zdravotnictví mě tohle nenaučili – jen vše obecně. Tak jsem otevřela Google a koukla na možnosti kurzů výživových poradců a po přečtení nabídky Nutriacademy jsem neměla potřebu pátrat dál. Intuitivně jsem si vybrala to nejlepší, co jsem mohla. Od té doby uplynulo již 4 roky a já u stravy zůstala částečně, jelikož jsem u NutriAcademy vystudovala mnoho dalších kurzů. A protože to byl i kurz   Lifestyle kouč, tak jsem se posunula i trochu jinam, než byl můj původní záměr. K vlastnímu podnikání.

Teď v tuto chvíli jsem na rodičovské, mám boží Aničku, které bude za pár dní rok, a tak jsem měla dostatek času si v hlavě vše urovnat a poskládat a vytvořit svůj vlastní projekt, na kterém se teď intenzivně maká ? Projekt se jmenuje Liferestart a jeho podstatu zatím nebudu prozrazovat veřejně. Ale jedno říci mohu a to, že nebýt Nutricademy a kurzů, ať už týkajících se stravování, koučovaní, psychosomatiky, aromaterapie anebo základů podnikání, nikdy bych v sobě nenašla odvahu říci si, že vytvořím projekt, který bude můj vlastní a bude super ?

Pojďme ještě chvilku zpátky ke kurzu Poradce pro výživu. Co ti ten kurz tedy dal?

Kurz byl velice intenzivní a přiznám se, že jsem se musela docela učit a i tak jsem na závěrečnou zkoušku šla s velkým respektem. Nakonec se však ukázalo, že stačilo poslouchat v hodinách, ve kterých bylo vše důležité řečeno. Všichni lektoři byli úžasní. Poslouchat jejich výklad bylo zajímavé, jelikož teorie byla prokládána jejich zkušenostmi z praxe. Tímto bych chtěla všem poděkovat.

Vrtá mi pořád hlavou ten tvůj odchod ze zdravotnictví a taky upřímně – odchod z místa zaměstnance a přechod na dráhu živnostníka, a to vše s malým dítětem u boku a dalším v břiše:) ráda bych o tom věděla víc, chceš mi to říct?

Myslíš taková úvaha o našem zdravotnictví aneb proč i když je to nádherná práce nedá se v něm vydržet? Dobře, myslím, že když už píšeme zpověď, jak to bylo se mnou a studiem kurzů u Nutriacademy, měla bych dokončit i myšlenku ohledně toho, proč jsem odešla z práce ve zdravotnictví, práce v zaměstnaneckém poměru, a dala se na dráhu živnostníka. Kdo je zaměstnán a chodí mu měsíční plat, má nárok na neschopnost, paragraf na nemocné děti či na dovolenou – tak ten si asi řekne, že je bláznovství odejít z pozice instrumentářky na  operačních sálech, když přeci průměrný plat zdravotní sestry je více než 30 tisíc. Nevím, kde tento fakt média vzala, ale já měla po 5 letech praxe na sálech čistý plat 16 tisíc. A jakožto matka malého kluka, který zrovna nastoupil do školky, jsem minimálně každý druhý měsíc byla doma na OČR – tedy z 16 mi zbylo kolem 11 tisíc. To je první fakt,  který mě přiměl ke změně.

Druhý fakt je ten, že když člověk trochu zapřemýšlí, je mu jasné, že na nemoci a fyzické potíže je potřeba se koukat celostně, a ne řešit následek – ale pídit se po příčině. A to bohužel nikdo ve státních zařízeních nedělá a ten kdo by chtěl je prohlášen za blázna, šarlatána a magora.  Já od dětství vím moc dobře, že když chci, umím být nemocná a když nechci, umím si nemoc zakázat. Samozřejmě mnohdy je to složitější a nestačí si říci: tak teď jsem si zlomil nohu, protože se mi nechce na návštěvu ke tchýni. Psychosomatika je velmi obsáhlé téma a většinou velice individuální. A teď se na mě mnozí zdravotníci urazí, ale je to tak a každý kdo je sám k sobě fér si to musí umět přiznat, ale ve zdravotnictví již dávno nejde o pacienty a pomoci jejich trápení, ale o keš, prstě o prachy. O to, který primář bude jezdit v lepším bávu a který z nich bude mít mladší milenku, kterou vyveze na luxusní dovolenou na Maledivy.

A třetí důvod, proč jsem se rozhodla opustit zdravotnictví? Následující: vrchní sestry, které by mohly zastat spousty kvalifikované práce, jsou zavaleny byrokratickými nesmysly. Vyplňují spousty nesmyslných lejster denně. Např. bez podepsaného papíru o proškolení jak zacházet s rychlovarnou konvicí na sesterně není možné povolání sestry vůbec vykonávat. I sestřičky musí na odděleních denně napsat tuny zbytečností do dokumentací. Copak ty holky nevědí, že když se pacient pokadí, mají mu jít umýt zadek a vyměnit podložku? Musí o tom psát  slohovky? Na lidi, kteří by uvítali lidský přístup, proto prostě nezbývá čas. Nedivte se všichni, že někdy už jsou z toho tak otrávené, že zkrátka rezignují a kašlou na to. A to jsem já neuměla překousnout, nechci, abych byla v jedné „skupině“ s těmi, kteří se k lidem neumí chovat vlídně, protože se nechali zničit systémem.

Ano, naše zdravotnictví jde dopředu, máme superboží přístroje, úchvatné léky, výzkumy, grafy, statistiky, výsledky a akreditace, ale na jedno se zapomnělo. Na záměr pomáhat a  chovat se lidsky. Jasně že ne všichni jsou záporáci, já znala mnoho báječných lékařů a sester, ale v globálním měřítku se bohužel ztrácí….Bohužel.

 Já Ti Péťo tímto děkuji za tvoji autenticitu a odvahu to přiznat hlavně sama sobě!!!

 

Pojďme tedy nyní zase mimo oblast zdravotnictví, do oblasti zdravého životního stylu, poradenství, tvorby jídelníčků a osobnostního rozvoje. Myslíš, že je těžké sehnat v tomto oboru práci? Je to mimo oblast zdravotnictví, jako zdravotník bys to přeci měla někde jednodušší?

No já si všeobecně myslím, že sehnat práci v jakémkoli oboru je snadné, jestliže člověk skutečně pracovat chce. A co se týká oboru zdravého životního stylu, je to o to jednodušší, protože je nyní doba, kdy si lidé začínají uvědomovat, že je čas na změnu, že to jak žijí je jen a jen v jejich rukou. Mnoho lidí hledá pomoc, ať už při překonání fyzických problémů, nebo chtějí byla hubení, vymakaní, anebo se chtějí zbavit bolesti zad, která vznikla na úkor nadváhy. Stejně tak hledají lidé ale podporu i psychickou a taky správné nasměrování při pochopení, jak mohou sami se sebou pracovat. A proto jsem šla osobně já ještě na další kurzy NutriAcademy, mám jich za sebou asi 10. Podnikání, Life style kouč, aromaterapie, výživa dětí, psychologie osobnosti. A díky tomu se mi v hlavě zrodil vlastní projekt.

 

Jsi v kontaktu s lidmi, které jsi potkala na našich kurzech? Podporujete se vzájemně v praxi nebo při podnikání?

Ano jsem, někteří se stali mými přátel, od jiných čerpám inspiraci, další jsou mi vzorem. S jedním z lidí, jež jsem díky kurzům potkala, budu – jak pevně věřím, spolupracovat v mém projektu Liferestart. A má vzdělávací dráha rozhodně nekončí. Teď v září budu začínat kurz kineziologie a Bachovy esence. V říjnu pak podstoupím výběrové řízení na kurz porodní duly, který jestliže dobře dopadne, začnu příští rok studovat.

 

Doporučila bys naše kurzy?

Všem, kteří si pro vzdělávání vyberou NutriAcademy: gratuluji k výborné volbě a přeji vám, abyste našli svoji cestu, díky které nebudete pracovat pro peníze ale pro radost a vaše práce bude více koníčkem nežli povinností k přežití.

 

A já opět dodám, že kdybyste se chtěli s Péťou spojit, nebo s ní absolvovat projekt Liferestart, máte možnost ZDE:

 

Interview s Ing. Zuzkou Boudnou, která si díky našim kurzům vybudovala vlastní značku a pomáhá lidem FEELWELL

Milí přátelé,

v dalším rozhovoru vás seznámím se Zuzkou. Je to mladá krásná žena, maminka dvou nádherných holčiček, původní profesí marketingová manažerka. Tedy znalá všech marketingových triků a lákadel. Do našeho kurzu Poradce pro výživu ji přivedl zájem o výživu vlastních dětí, dnes je podnikatelka na vlastní noze a s vlastní hlavou. Jako správná markeťačka hodně mluví, ale dokáže i pozorně naslouchat:) Podniká v oblasti zdravého životního stylu, wellness a anti-agingu pod značkou FEELWELL, což vyjadřuje i její hlavní filosofii.

Zuzko, co vlastně přesně profesně děláš?

Jako výživová poradkyně a koučka zdravého životního stylu ukazuji lidem cestu, jak žít zdravě a cítit se dobře nejen nyní, ale z dlouhodobého pohledu. Pomáhám svým klientům, jak se v dnešní přeinformované době internetu vyznat ve spoustě rozdílných informací o tom, co je ve výživě správné a co ne, které potraviny jsou zdravé a které ne, jak je vybírat a připravovat z nich jídla rychle a chutně tak, aby se zdravý životní styl stal trvalou radostí a ne pouze dočasnou „dietou“ k dosažení určitého cíle. Také pracuji s technologiemi na anti-aging a preventivní medicínu a navrhuji pro své klienty speciální péči o sebe nejen zevnitř, ale i zvnějšku. Propojuji tak nutriční terapii s anti-agingem což celkově doplňuje koncept FEELWELL.

 

Proč jsi se přihlásila na kurz Poradce pro výživu k NutriAcademy?

Na kurz jsem se přihlásila, protože se o zdravou výživu zajímám celý život, ale potřebovala jsem si ujasnit, jak vše funguje a co je vlastně správné. Chtěla jsem umět sestavit jídelníček nejen sobě, ale i mým dětem a případně pomáhat i dalším lidem. A přestože pracuji v marketingu, oblast zdraví, krásy a výživy byla vždy mým koníčkem. Začala jsem si tedy plnit sen o podnikání, které by mě naplňovalo.

 

Proč zrovna NutriAcademy?

Kurz jsem našla na webu a rozhodla se intuitivně, podle popisu kurzu a pocitu, jaký jsem z toho měla. Taky se mi zamlouvalo, že můžu absolvovat kurz intenzivní formou, což v dané době nikdo nenabízel, a i když to někteří kritizují, na kvalitu to rozhodně nemělo vliv. Jsem zaměstnaná maminka dvou dětí a bojuji s časem, intenzivní forma mi naprosto vyhovovala, protože jsem si na kurz udělala týden volno, zajistila pro děti hlídání a věnovala se pouze vzdělávání. Bylo to celkem náročné – přes den teoretická i praktická výuka, po večerech jsem se učila a v noci dělala domácí úkoly:) Měla jsem to tedy pěkně ucelené:). Vím, že kolegyně, se kterými jsem se potom setkávala na dalších kurzech NutriAcademy, studovaly tento kurz 3 nebo i více měsíců, ale věděly v podstatě totéž co já. Pro mě byla intenzivní forma skvělá.

 

Proč jsi cítila potřebu udělat si u nás další kurzy?

První kurz mi dal nezbytné základy a spoustu faktických informací o výživě a o tom, jak sestavit jídelníček podle cíle. Naučili jsme se analyzovat současný jídelníček, rozklíčovat v něm správné a špatné návyky a sestavit nový individuální jídelníček na míru každému klientovi.

Další kurzy jsem si zvolila, abych se dozvěděla víc – studovala jsem u více společností, ale byla jsem dost zklamaná z toho, co jsem se „ne“dozvěděla. Tak jsem se vrátila k Nutriacademy. Zní to trošku jako placená reklama, ale není. Všechny kurzy bych si vybrala znovu a stejně.

Nakonec jsem zde absolvovala skoro všechny kurzy – Life style kouč, Výživa dětí, Fitness jídelníčky, Odkyselení a zatím poslední byla Škola psychosomatiky.

Zajímala jsem se také o to, jak pracovat s klientem nejen jako výživový poradce, ale i jako kouč. Mnohdy si totiž špatně definujeme cíl a to, čeho chceme vlastně dosáhnout a potom jsme zklamaní, že výsledek není to, co jsme si představovali. Koučink je o vedení a objevování toho, co vlastně hledáme a každý z nás víme, ale je to ukryto v našem podvědomí a my to jen musíme objevit. Je o hledání cest nejen ve výživě, ale i v pracovním a osobním životě. Já osobně se totiž stále vzdělávám, osobní rozvoj beru jako celoživotní cestu, která mi otevírá nové obzory, dává mému životu stále nový směr a také potkávám spoustu zajímavých lidí, kteří jsou stejně naladěni jako já.

 

Co myslíš, je v tomhle oboru těžké najít uplatnění? Působíš na Moravě – je tam o tyto moderní služby vůbec zájem?

Oblast wellness, zdraví a výživy je dnes velký trend. Žijeme v době, která má závratné tempo, obklopují nás technologie, o kterých se našim rodičům ani nesnilo. Trávíme většinu svého času u počítače, televize či telefonu a k přesunu do práce a zpět používáme auto. A k tomu si můžeme koupit všude kolem jídlo – cokoliv, na co si vzpomeneme, spousta průmyslově zpracovaných potravin, smažených pokrmů, polotovarů dochucených glutamátem a v kterékoliv roční době také ovoce a zeleninu dovezenou ze všech koutů světa, ve kterých není ani stopy po vitamínech, na které spoléháme.

To vše se zákonitě podepisuje na našem zdraví a čím dál více lidí začíná chápat, že prevence a zájem o zdravý životní styl je nutností pro to, aby do se budoucna cítili dobře, měli dostatek energie a byli zdraví. Nezáleží, jestli jsme v Praze nebo na Moravě.

Co se týče uplatnění, konkurence je dnes všude, ale věřím tomu, že pokud se něčím odlišíme a děláme tu práci srdcem, své klienty si vždy získáme.

 

Jsi v kontaktu s lidmi, které jsi potkala na našich kurzech? Podporujete se vzájemně v praxi nebo při podnikání?

Na každém kurzu jsem poznala několik krásných lidí, za které jsem vděčná a se kterými se přátelím dodnes. Vzájemně si pomáháme, podporujeme se, radíme si, co funguje a co ne. Nejsme konkurence, naopak. Každopádně v podnikání je důležitá hlavně praxe.

 

A já opět dodám, že kdybyste se chtěli se Zuzkou spojit, dozvědět se více o jejím podnikání nebo se cokoli zeptat, najdete ji na facebooku zde https://www.facebook.com/feelwell.cz/ nebo na jejím osobním profilu https://www.facebook.com/zuzana.boudna

 

Rozhovor s Mgr. Erikou Horelovou, která si díky našim kurzů spnila sen a rozjela vlastní podnikání – Dámské fitness

Milí přátelé,

dnes jsem k interview oslovila Eriku, šmrncovní, vždy velmi „vystajlovanou“ a zároveň velmi jemnou mladou ženu, se kterou jsem se poprvé potkala před rokem a půl. Přišla s plánem na rozjezd vlastního podnikání ve zdravém životním stylu a s velmi konkrétní přestavou. Pro splnění svého snu musela ujít dlouhou cestu a svého cíle dosáhla. Dnes mají se svou sestrou skvělé dámské fitness v Kolíně,  EM fitness.

Eriko, co Tě vedlo k přihlášení se do kurzu Podnikání v nutričním poradenství u NutriAcademy?

Do prvního kontaktu s NutriAcademy jsem přišla v souvislosti s myšlenkou založit ve svém městě dámské sportovní centrum. Tento nápad v počátcích souvisel především s mým sportovním nadšením – snahou neustále vylepšovat svoji postavu a správně a zdravě se stravovat. Potřebovala jsem získat nějaké zkušenosti. Jako absolventka vysoké školy s politickým zaměřením jsem měla povědomí o podnikání pouze okrajové a tak jsem začala hledat kurz, který by mě naučil jak nejlépe řídit svůj podnik. Po důkladném hledání na internetu jsem toto našla jen u NutriAcademy a tak jsem se přihlásila do kurzu Podnikání v nutričním poradenství a vydala se seznámit s velice milou a ochotnou majitelkou academie, která mi společně se svými kolegy dala ucelený pohled na jednotlivé kroky potřebné před zahájením podnikání (od podnikatelského plánu, přes finanční stránku až po tvorbu webu a reklamu). Postupem času jsem se seznámila také s výrobky Nutrirestart, velice se mi zalíbila jejich kvalita. Jelikož zdravý životní styl jde ruku v ruce s doplňky stravy začala jsem je nejprve užívat a teď je nabízím ve svém studiu jako jedny z nejkvalitnějších výživových doplňků.

Proč jsi šla na další kurz, nestačil Ti ten první, vždyť byl hodně obsáhlý?

Jelikož kurz podnikání byl rozložen do delšího časového horizontu, začala jsem si uvědomovat, že je potřeba se vzdělávat i v oblasti poradenství výživy. Protože jsem již domluvenou spolupráci s výživovou poradkyní (rovněž absolventkou kurzu Poradce pro výživu v NutriAcademy), zvolila jsem kurz Life style kouč, a to proto, abychom měli co nejširší nabídku našim klientům. V kurzu Podnikání jsi na mě také používala koučování a mě to zajímalo, protože to bylo celkem dost efektivní:)

Kurz Life style kouč byl poměrně náročný, nikoliv obsahově, ale z hlediska sebereflexe člověka. Bylo nutné si uspořádat nejdříve přístup a smýšlení o sobě, aby bylo možné následně pomáhat lidem. V průběhu kurzu, který trval přibližně půl roku jsem se naučila spoustu důležitých věcí především o lidské povaze, což je v mé práci nesmírným přínosem. Když se kurz chýlil ke konci, měli jsme velice zajímavý seminář jídelníčky podle metabolické typologie. To mě zaujalo. Jako žena, která neustále řeší svojí váhu, vzhled a především jako majitelka fitness centra chci a musím vypadat dobře a to mě vedlo k tomu, že jsem se přihlásila nakonec i do kurzu Poradce pro výživu. Tento kurz jsem si udělala především pro sebe a svou rodinu, ale využívám tyto znalosti samozrejmě i v práci s klienty, kteří k nám do EM studia v Kolíně chodí cvičit.

Co myslíš, je v tomhle oboru těžké najít práci/uplatnění?

Myslím, že najít uplatnění v tomto oboru není těžké, ale člověk musí mít kvalitní znalosti, umět nabídnout něco víc, protože poradenských center je mnoho. Důležité je přistupovat ke klientovi individuálně, komplexně a nabídnout mu něco víc než velká komerční centra. Hlavně osobní přístup, porozumění, pochopení a zájem o daného člověka. Dnešní problémy s váhou nejsou způsobeny pouze nevhodným stravováním, ale především stresem, a to je hlavní důvod proč jsem si vybrala kurz Life style kouč a udělala jsem dobře.

Jsi stále v kontaktu s lidmi z kurzu, dává ti něco spolupráce s nimi?

V kontaktu jsem s pár lidmi, kteří mi byli v kurzu nejbližší, občas si napíšeme jak nám to jde, případně nové poznatky, nebo novinky z absolvování dalších kurzů. A taky jsem samozřejmě v kontaktu s Tebou Radko a je super vědět, že když něco nevím, mohu se na Tebe vždy obrátit.

V naší Akademii jsi prošla více kurzy, který kurz bys vyhodnotila jako nejnáročnější a zároveň, který Ti nejvíc dal  do tvého budouciho života?

Jednoznačně kurz Life style kouče, který byl kombinací obojího –  a stálo to určitě za to.

 

Jak se dál vzděláváš – nebo už se nevzděláváš a je to jen o praxi?

Vzdělávám se, mám pocit každým dnem, vždy je co se učit, každý člověk má jiná přání a jiné potřeby a na to se nesmí nikdy zapomínat. Nyní jsem se zaměřila především na oblast fitness (školení fitness trenér, instruktorka power platu.) Praxe je samozřejmě vždy podnět, který vám ukáže, kde je mezera, kterou oblast je potřeba doplnit dalším vzděláním. Já jsem zastáncem kurzů, které si člověk musí zasloužit a nedostane je zadarmo a vzhledem k tomu, že jsem  absolventkou vysoké školy politologie je pro mě zásadní dozvědět se v kurzech, které si sama platím, relevantní, kvalitní informace, které budu moci použít ve své praxi. Jsem velmi ráda, že se mi výběr u NutriAcademy povedl a na svoje certifikáty můžu být oprávněně hrdá. Zároveň vím, že budu schopna většině klientů odborně pomoci.

A já ještě dodám, že s Erikou se můžete potkat v Kolíně -anebo si k ní rovnou můžete přijít zacvičit. Fitko je velmi útulné, přístup individuální a nabízejí i spoustu dalších služeb – včetně zeštíhlujících zábalů, masáží a  nebo třeba originální nehtové modeláže. Já se u nich taky vždycky ráda zastavím:)

Povídání s absolventkou naší Školy psychosomatiky Bc. Terezou Pilařovou

Dnes jsem o rozhovor poprosila Terezku, mladou ženu, která je takové krásné sluníčko, pořád zářící. Na svůj věk to má v hlavě velmi dobře srovnané a není divu, je to skvělá koučka a pracuje na sobě již spoustu let. Zná mnoho technik a umí je skvěle používat. Ostatně díky tomu je dnes úspěšnou podnikatelkou – a to i když je momentálně na mateřské „dovolené“. S Terezkou jsme kamarádky, poznaly jsme se kdysi na jednom semináři osobního rozvoje a hned jsme si padly do noty. V rozhovoru si tedy dovoluji být osobnější:)

Terezko, jak by ses sama představila, kdo jsi?

Jsem maminka úžasného syna, kouč, podporovatelka, online podnikatelka. Mou vášní je osobní rozvoj. Ráda se setkávám se zajímavými lidmi a objevuji, jak spletité jsou lidské životy.

Protože se známe, vím, že jsi velmi dobrá koučka a že už máš za sebou i hodně praxe. Proč jsi se tedy přihlásila do Školy psychosomatiky? V koučování se přeci taky hodně pracuje s psychosomatikou – tělem, emocemi, maskami…?

Absolvovala jsem kurz koučování a zúčastnila se mnoho seminářů a workshopů osobního rozvoje. Ale kurz Škola psychosomatiky, to jsem považovala za výzvu. Psychosomatiku považuji za komplexnější téma než koučování, patří sem i vztahy a sociální vazby, spiritualita a životní poslání. Poslední dobou je psychosomatika velmi populární a diskutované téma a i mě lákalo podívat se tomu víc pod pokličku. Už delší dobu jsem přemýšlela, že se nějakého kurzu o psychosomatice zúčastním, ale při projíždění webovek mě nikdy nic nezaujalo. Dám na osobní instinkt a doporučení a Tebe znám velmi dobře, jsme velmi dobré přítelkyně, proto psychosomatika u Tebe byla jasná volba! Máš pravdu, že koučování také pracuje s psychosomatikou. Ale přeci jen jít úplně do hloubky a to především z pohledu spirituality, na to v koučování někdy není až tak prostor, zatímco samotná psychosomatika ten prostor dává.

 

Poslední dobou jsou psychosomatické metody velmi propírány v médiích. Ty máš osobní zkušenost s touto školou osobního rozvoje. Co Ti Škola psychosomatiky dala?

Kurz mi přinesl mnohé, co slovy nelze ani popsat. Ale dobře, zkusím to. Na kurzu jsem zažila sama sebe. Podívala jsem se do svých nejtemnějších schránek, které mě leta trápila. A odkryla jsem v sobě tolik bohatství a hlavně jak prakticky pracovat sama se sebou. Naučila jsem se propojit, díky technikám učených v kurzu, své tělo srdce a rozum. Dnes už si umím vysvětlit, proč mě jaká životní oblast trápí a jak pracovat na tom, aby bylo zase vše v pořádku.

 

Co děláš teď?

Když jsem během kurzu poodkrývala své já, začala jsem pomalu budovat svoji osobnost, vrhla jsem se na online podnikání. Momentálně mě nejvíce naplňuje podporovat maminky, které chtějí žít smysluplný život a dělat to, co je baví, a to i s dětmi na klíně. Takže psychosomatiku při práci používám dost často a je mi přínosem. Především nejlépe se mi při práci osvědčily techniky s energiemi a s emocemi strachu a stresu. Dnes a denně vzpomínám na kurz a vracím se k zápiskům, které uvádím do praxe.

 

Co myslíš, je v tomhle oboru těžké najít práci/uplatnění?

Sice je na trhu mnoho koučů, terapeutů i mentorů. Ale můj názor je takový, že když budeme ve své práci autentičtí a žádné kopie, tak klientelu si vždy najdeme, sama si nás vyhledá pro nás samotné.

 

Mohla bys mi popsat nějaký zážitek z kurzu, který Ti nejvíc rezonuje? Co se Ti dělo v hlavě a jaký to potom mělo dopad v životě? Nebo nějakou techniku?

Nejvíce mě oslovily rozhodně konstelace. Na kurzu každý dostane tu jedinečnou možnost postavit si vlastní konstelaci, ať už rodinnou, pracovní nebo na jakékoli životní téma. A to vřele doporučuji vyzkoušet. Konkrétně při mojí konstelaci jsme stavěli vztah mé rodiny a vztah k penězům. Hodně jsem si pobrečela, hodně jsem si na vlastní kůži prožila a při konstelaci pročistila a dost jsem toho pochopila, proč se v mém životě tak děje. Při konstelacích jdete až na dřeň. Používáte všechny smysly, hýbe se tělo, emoce pracují, hlava je vypnutá. Konstelace jsou nejvyšší stupeň duchovní práce na sobě. A výsledek z mé konstelace?? Sice si nám říkala, že vše se bude dávat do pohybu postupně a nějaký čas to třeba potrvá, než se změny dostanou do našeho vědomého života. Ale mě se život na toto téma, rodina a peníze, pročistil velmi rychle a skutečně ke mně začala proudit finanční hojnost, kterou jsem měla těžce zablokovanou. Děkuji, děkuji. Tato technika je opravdu skvělá. Mohla bych jmenovat i další úžasný a efektivní metody, které jsem se na kurzu naučila, ale to by vydalo na knihu 🙂

Někdo si třeba řekne, k čemu mi to koučování nebo psychosomatika bude, vždyť je toho plný internet, můžu si všechno vyčíst. Vy jste také na kurzu měli doporučenou literaturu, vlastně spoustu doporučené literatury. Vnímáš nějak rozdíl mezi tím, co si přečteš a co si na vlastní kůži zkusíš?

Vzdělávání v osobním rozvoji je celoživotní práce. Takže ano, dál studuji různé kurzy, knihy, semináře. Ale nikdy se v našem životě nic nezmění, pokud teorii neuvedeme do praxe J. I já jsem jeden čas patřila mezi ty, co přečtou stohy knih o osobním rozvoji a myslí si, že už všechno vědí a znají. Avšak co si člověk neprožije na vlastní kůži, to mu ani knihy ani internet nenahradí.

 

Jak jsem řekla, myslím si o Tobě, že jsi výborná koučka a na Škole psychosomatiky bylo vidět, že umíš velmi dobře pracovat s emocemi a tělem a signály těla si v hlavě vyhodnocovat – což spousta lidí neumí a teprve se to učí. Myslím, že ve své práci stojíš na vrcholu, máš pořešenou samu sebe (což mimochodem musí mít zvládnuté každý kouč, terapeut či lektor, pokud chce svou práci dělat dobře) a máš velký potenciál předávat informace dál, např. formou vlastních seminářů. Kdybys měla ušít sama sobě na míru kurz nebo seminář, který by propojoval techniky koučování, psychosomatiku a on-line businessu, který bys předávala dál, třeba i v rámci on-line podnikání, jaký by to byl?

Tak to je Ráďo trefa do černého 🙂 Rodí se mi v hlavě spousta nápadů. Věřím, že se máme všichni na co těšit. Rozhodně vznikne něco, co bude prakticky uchopitelné do každodenního života. Ráda vytvořím kurz, co využijí jak maminky na mateřské, tak i muži a ženy v byznysse. A hlavně to bude prožitkové. Protože jedině skrz prožitek se nám skutečně může změnit náš život.

 

A já ještě dodám, že kdybyste se chtěli mrknout, co Terezka všechno dělá a dozvědět se o ní víc, tak žije v Hradci Králové a můžete ji najít na jejím profilu ZDE.

Rozhovor s naší čerstvou absolventkou, Karolínou Pařízkovou

V dalším interview vám představím Karolínu, je to mladá krásná 20ti letá dívka, která má drive a tah na branku. Do kurzu Poradce pro výživu ji přivedla vášeň pro fitness a touha pracovat v oboru výživového poradenství. Přesně věděla, co chce a šla si za tím. A to se jí také splnilo. Je to čerstvá absolventka, kurz Poradce pro výživu navštěvovala letos na jaře. Ale už když přišla, měla milion informací z internetových diskusí i odborných časopisů a knih a spoustu věcí vyzkoušených na sobě.

Karolíno, co Vás vedlo k přihlášení se do kurzu Poradce pro výživu, u NutriAcademy?

Už nějaký čas jsem si říkala, že si někdy v budoucnu udělám kurz, ale ani jsem si neudala časové rozmezí, jen jsem to říkala doma, kamarádům, přítelovi, jak by bylo super se tím i živit. Zanedlouho moje maminka našla inzerát na pozici Specialista Světa Zdraví. Skvělá pozice, skvělá příležitost. Neváhala jsem a pátrala jsem po nejlepších kurzech u nás v ČR. Chtěla jsem kurz, který bude fakt stát za to a vytěžím z něho co nejvíce. Dostala jsem doporučení od manažera Světa zdraví a proto jsem si zvolila NutriAcademy a jsem přesvědčena, že lépe jsem si vybrat nemohla!

Co Vám kurz Poradce pro výživu dal, byla jste spokojená?

Kurz mi dal strašně moc, nedokáži to všechno asi ani vypsat. Tolik informací, které jsem si přivezla domů, to je nevyčíslitelné množství. O makroživinách jsem věděla už něco málo před kurzem z domácího studování z důvodu zájmu o sportovní výživu. Nikdy jsem si to ale nedokázala spojit a představit, jak to může všechno fungovat. Paní Burdychová nám to vysvětlila tak pochopitelně, a přitom tak jednoduše:) Poznala jsem skvělé lidi, se kterými jsem stále v kontaktu. A to je na tom to skvělé- vytvořila jsem si zde nové přátelské vztahy a přitom jsem se učila novým věcem, které mě strašně moc baví

Co děláte teď, jste v oboru?

Nyní pracuji jako Specialista ve Světě Zdraví a jsem opravdu moc spokojená. Opět jsem poznala nové duše se stejným zájmem a zapálením, jako já. Líbí se mi komplexnost a týmová práce, a ta u nás funguje:)

Jak prosím probíhal Váš nástup do Světa zdraví, bylo nutné nějaké výběrové řízení? Bylo to náročné?

Nejdřív jsem se setkala s manažerem Světa zdraví, který mi vše řekl a vysvětlil. Schůzek s ním bylo více, pořádně si mě „proklepl“J Ale po úvodních pohovorech a taky náslechu, který jsem absolvovala přímo na pobočce, jsem se do systému Světa zdraví a výživy velmi zainteresovala. Svět Zdraví má komplexnost a pro klienty nabízí opravdu senzační služby. To se mi moc zalíbilo a řekla jsem si, že udělám vše proto, abych se stala součástí jejich týmu. Nebylo ale vůbec jednoduché splnit všechny potřebné požadavky pro pozici Specialisty. Musela jsem projít vstupními testy a školením. Vstupní test byl ještě těžší, než jsem očekávala, ale tak to má být. Specialista musí být znalý Naštěstí jsem měla krátce po zkouškách kurzu Poradce pro výživu u NutriAcademy, což byl opravdu kvalitní kurz, který mě v podstatě na vstupní testy připravil.

Poté jsem absolvovala 14 denní školení s praxí na centrále Světa Zdraví v Praze. Školení mi hodně rozšířilo mé znalosti, velice dopodrobna. Poznala jsem tam mnoho skvělých budoucích specialistů a asistentek. Školitelé byli opravdu přátelští a velice milí. Vždy vše vysvětlili i několikrát, dokud jsme to všichni pořádně nepochopili. Bylo to pojato i formou zábavy, takže jsem v Praze strávila opravdu příjemné dny. Školení bylo ve velice perfektním prostředí, a proto jsem se cítila opravdu dobře ve všech směrech. Neminula nás ani ochutnávka produktů, čili jsme se všichni na vlastní kůži přesvědčili, že jsou opravdu kvalitní a velice výborné. Přijela jsem domů velice nadšená a natěšená na mou budoucí práci a mé budoucí kolegyně. Ve Světě Zdraví jsem opravdu moc spokojená.

Co myslíte, je v tomhle oboru těžké najít práci/uplatnění?

Zda je v tomto oboru těžké najít uplatnění? Těžko říci. Pokud si člověk jede “sám na sebe“, tak je to, dle mě, o přístupu toho dotyčného a o propagaci, dát o sobě vědět. O hubnutí se zajímá mnoho lidí, hlavně ženy, které hubnou celý život. Výživový poradce by měl být hlavně lidský a přátelský, sloužit i jako psychická podpora pro klienty. Když toto bude splňovat, klienti o něm budou vědět a budou spokojení, najdou si ho sami. Potom jsou tu místa, jako například Svět Zdraví – a to je radost se stát součástí 🙂

 

Jste stále v kontaktu s lidmi z kurzu, dává Vám něco spolupráce s nimi? (pokud existuje).

Se členy kurzu jsem v kontaktu stále, máme společnou skupinu na Facebooku a to je super. Všichni na kurzu byli moc milý a přátelští. Pomáhali jsme si, radili se, povídali si, probírali různá témata. S jednou slečnou jsem se skamarádila tak, že jsem ji navštívila i při školení do Světa zdraví. Jsem za to moc ráda!

Jak se dál vzděláváte – nebo už se nevzděláváte a je to jen o praxi?

Vzdělávám se a vzdělávat se budu asi celý život 🙂 Mám tolik plánů, které chci realizovat. Momentálně se učím nejvíce praxí – práce s lidmi není jednoduchá činnost a tu vás teorie nenaučí:)) Co se nových vědomostí týče, na stole mám neustále mnoho vzdělávacích knih o zdravé výživě a fitness, takže informace čerpám neustále. Přemýšlela jsem i o vysoké škole v tomto směru, ale zatím jsem se pevně nerozhodla.

Uvažujete o nějakém dalším kurzu z nabídky Nutriacademy? A pokud ano, proč?

Rozhodně se plánuji zúčastnit dalších kurzů, které má NutriAcademy v nabídce. Jako první plánuji nástavbu Fitness jídelníčky. Poté se rozhoduji, zda upřednostním Instruktor fitness a nebo Školu Psychosomatiky. A proč? Protože vím, že jinde se toho tolik nedozvím. Poznala jsem skvělé lidi, kurz byl pojat formou poradenství a hlavně i zábavy. Vůbec se mi po těch dnech strávených na kurzu nechtělo domů, bylo to tedy dost náročné, ale tak to má přeci být, ne? Odvezla jsem si vážně mnoho, a proto po kurzech od někoho jiného ani pátrat nehodlám, protože NutriAcademy je pro mě TOP 1.

Pro Karolínu se stal její koníček prioritou a udělala si z něj profesi. Dělá to, co ji baví a to je to na ní znát:) Kdybyste se s Karolínou chtěli setkat a využít třeba i poradenství přímo od ní, máte možnost na pobočce Světa zdraví v Ústí nad Orlicí.

Rozhovor s naší absolventkou, Annou Jenčovou

Dnes jsem požádala o rozhovor velmi zajímavou ženu, která je původní profesí letuška. Jenže ne ledajakých charterových letů, ale luxusních aerolinek. Takže má blízko ke gastronomii, protože v luxusních aerolinkách se servíruje nejenom šampaňské, ale také luxusní jídlo. Anička také dělá fitness a sama vaří a vymýšlí zajímavé recepty. No a proto se rozhodla udělat si náš kurz Poradce pro výživu, kde jsme se seznámili. Už je to 4 roky.

Aničko, co Tě vedlo k přihlášení se do prvního kurzu Poradce pro výživu, u NutriAcademy?

Do prvního kurzu, kurzu Poradce pro výživu, jsem se přihlásila z více důvodů. Důležitý z nich byl ten, že po delším hledání a srovnávání škol byla nabídka NutriAcademy pestřejší a mě bližší než ostatní školy. Tím mě také lákala další možnost studia, tak jsem si řekla, že když se mi bude líbit kurz Poradce pro výživu, přihlásím se i do dalšího kurzu z nabídky Nutriacademy.

Co ti ten první kurz dal a proč jsi šla na další?

První kurz mi dal velmi mnoho. Byl velmi obsáhlý. Do kurzu jsem šla s poměrně velkým množstvím informací, nicméně kurz mi je pomohl utříbit a doplnit o určitě zásadní informace – ale hlavně jsem se naučila pracovat s nutričním programem, bez kterého se těžko pracuje. Kurz mě velmi bavil a díky němu jsem se rozhodla pro další studium. Dále jsem studovala kurz Life style kouč a pak Lektor zdravého životního stylu.

Co děláš teď, jsi v oboru?

Hned po kurzu Poradce jsem začala s praxí a od té doby se jí věnuji. Klienty si pro spolupráci vybírám. Navíc jsme v loňském roce začali vytvářet „živou osvětu“ s naším pojízdným stánkem, kde prodávám čerstvé sezónní a kvalitní produkty, které vlastnoručně peču a vyrábím. Tím si plním svůj sen, protože mým snem bylo vždy dělat osvětu a toto je pro mě nejlepší forma, jak ji šířit.

Co myslíš, je v tomhle oboru těžké najit práci/uplatnění?

Myslím si, že není těžké nic, pokud má člověk vášeň a vytrvalost pro danou věc. A hlavně pokud ví, co opravdu chce.

Jsi stále v kontaktu s lidmi z kurzu, dává ti něco spolupráce s nimi? (pokud existuje).

Jsem v blízkém kontaktu s jedním člověkem, který se stal mým přítelem.

Ty jsi v naší Akademii prošla skoro všemi kurzy, které nabízíme, včetně kurzu Life style kouč a včetně Lektora zdravého životního stylu. Který kurz bys vyhodnotila jako nejnáročnější a zároveň, který ti nejvíc dal do tvého budoucího života?

Nedokážu na tuto otázku odpovědět. Každý z kurzů měl své. Dále člověk potká nové zajímavé lidi, kteří vám vždy něco dají a to je velkým přínosem z každého dalšího kurzu. Každý kurz byl zaměřen na něco jiného, takže přínosem byly všechny.

Jak se dál vzděláváš – nebo už se nevzděláváš a je to jen o praxi?

Já osobně se vzdělávám i nadále, moc mě to baví a hlavně, čím víc toho vím, mám pocit, že nic nevím.

A já vám ještě na Aničku prozradím jednu zajímavou věc – je nestriktní vegan a v tom duchu peče a vyrábí svoje originální produkty. Setkat se s ní můžete na farmářských trzích v různých městech severních Čech a okolí a také mrknout na startair.cz – Nastartuj se jídlem.

Rozhovor s naší absolventkou, Ing. Hanou Nechvátalovou

Dnes bych vám ráda představila velmi vzdělanou šik ženu, která pracuje pro jednu nadnárodní společnost na pozici lektora a organizátora vzdělávacích aktivit. Je pro mne velkou ctí, že si právě tahle osoba, absolventka VŠCHT v Praze, tedy moje kolegyně z oboru, vybrala pro své další vzdělávání moji společnost NutriAcademy.

Hanko, co Tě vedlo k přihlášení se do prvního kurzu Poradce pro výživu?

V oblasti výživového poradenství jsem již pracovala, ale chtěla jsem mít v první řadě dokument, certifikát, který by kromě vysokoškolského diplomu potvrzoval a „dosvědčil“ mé vzdělání v oboru výživového poradenství. Dalším důvodem bylo dozvědět se více informací, co je v této oblasti nového, jaké jsou další možné přístupy ve výživovém poradenství tak, abych mohla kvalifikovaněji pracovat se svými potenciálními klienty.

Lišilo se nějak tohle vzdělávací zařízení od jiných, dělala sis průzkum na webu nebo to bylo doporučeni či spontánní rozhodnutí?

Podobné kurzy jsem u jiných vzdělávacích zařízení neabsolvovala. Důvodem pro NutriAcademy bylo, že kurz už absolvovala má spolužačka z VŠCHT, která potvrdila kvalitu kurzu, dále hezky zpracované web stránky, široká nabídka kurzů, vzdělání provozovatelky kurzů a certifikace u MŠMT ČR.

Co ti ten první kurz dal a proč jsi šla na další?

Kurz mi dal požadované – možné přístupy ve výživovém poradenství a tvorbě jídelníčku, oživila jsem si informace, které jsem již z dob svého studia pozapomněla nebo byly pozměněny. Další kurz mě lákal, protože pouze tvorba jídelníčku a nastavení nového stylu stravování nebyla dle mého názoru dostačující. Tento typ „poradenství“ je dle mého názoru více i o celkovém přístupu ke klientovi, umět pochopit jeho skutečné potřeby, kde je možné poskytnout mu pomocnou ruku a společně najít pro klienta cestu, která by mu pomohla při řešení jeho skutečných problémů. Rovněž jsem měla díky dalšímu kurzu Detoxikace Nutrirestart úžasnou možnost vyzkoušet si na vlastní kůži doporučenou měsíční detoxikační kúru. Není nad vlastní zkušenost, kdy se pak mohu při doporučování této kúry podělit o své pocity a mít tak větší šanci pochopit pocity a názory jiných účastníků. Pracovně mi hodně pomohl Lektorský kurz dalšího vzdělávání, jelikož je to i součást mé práce – přednášky a vzdělávání lidí v oblasti výživy. Praktický nácvik a techniky, jak pracovat s lidmi ve skupině, jak se na kurz připravit a současně jak připravit kurz pro účastníky zajímavý mě posunul profesně dál a snažím se je využívat při svých přednáškách.

Co děláš teď, jsi v oboru?

Ano, stále pracuji v oboru se specializací na stravování a výživu nejmenších dětí – kojenců a batolat. Dospělé klienty mám pouze jako mimopracovní koníček. Využívám i zkušeností z Lektorského kurzu dalšího vzdělávání.

Co myslíš, je v tomhle oboru těžké najit práci/uplatnění?

Práci v tomto oboru myslím těžké najít není. Vyžaduje to však kontinuální vzdělávání, jelikož ve výživě je stále něco nového, mění se výživová doporučení, přichází stále nové výživové trendy a dietní módní vlny, kterým je třeba občas i čelit, a to se dá pouze s dostatečnou znalostí a orientací v oboru. Rovněž je velmi důležitá praxe, protože teorie je jedna věc, ale práce s člověkem druhá, možná ještě důležitější. Klienti nejsou stejní a to, co platí pro jednoho, nemusí 100 % platit a fungovat u druhého člověka. A jen dlouhodobá praxe, zkušenost a práce s člověkem z nás dělá odborníky, nikoliv pouze absolvování Kurzu a získání certifikátu, což je určitě velmi důležitým a možná i počátečním krokem k zahájení skvělé a pestré práce.

Jsi stále v kontaktu s lidmi z kurzu, dává ti něco spolupráce s nimi? (pokud existuje).

S lidmi z kurzů moc v kontaktu bohužel nejsem, občas prostřednictvím sociálních sítí. Lidé v kurzech byly fajn a na konci jsme si i slibovali, jak se někdy sejdeme a popovídáme o nabitých zkušenostech, ale dnešní doba je tak rychlá a uspěchaná, že asi není čas na návraty a podobná setkání. Nicméně věřím, že s těmi, se kterými máme něco společného, se dříve nebo později setkáme ať již profesně nebo soukromě.

Ty jsi v naší Akademii prošla skoro všemi kurzy, které nabízíme, včetně Lektora zdravého životního stylu. s autorizovanou státní zkouškou. Který kurz bys vyhodnotila jako nejnáročnější a zároveň, který ti nejvíc dal do tvého budoucího života?

Ano, kurzů jsem absolvovala hodně a každý byl pro mě něčím přínosný. Po jejich absolvování si uvědomuji, že mají něco společného, co mi pak dává možnost pohlížet na věci komplexněji, vidět je v širším úhlu. Jako „nejnáročnější“ bych hodnotila kurz Life Style kouč. Ne na učení, ale na psychiku a nutnosti umět se vcítit do klienta, umět mu naslouchat a umět ho vést jeho myšlenkami a pocity. My obecně máme tendenci spíše někomu radit a být mentorem, ale toto je hodně o naslouchání a kladení správných otázek tak, aby si byl klient sám vlastně poradcem a našel si pro sebe tu nejsprávnější cestu, která ho povede ke spokojenosti. Do života, tedy spíše pracovního, mi dal nejvíce kurz Lektorský kurz dalšího vzdělávání. Věnuji se přednáškové činnosti, a tak mám možnost díky kurzu si své přednášky a semináře lépe uspořádat a zlepšovat se v jejich organizaci. Nyní i více sleduji jiné přednášející na kurzech a seminářích a snažím se od nich čerpat to správné, a naopak se vyvarovat chyb, které posluchač vnímá, ale přednášející si je možná ani sám neuvědomuje. Naučila jsme se i říci si a vyhodnotit zpětnou vazbu od posluchačů, účastníků, jelikož upřímná zpětná vazba mi velmi pomáhá posouvat se dál a vylepšovat své přednášky.

Jak se dal vzděláváš – nebo už se nevzděláváš a je to jen o praxi?

Další vzdělávání je pro mě jako droga. Mám totiž dojem, že čím více toho vím, tím mám větší pocit, jak málo toho vím. A tak se snažím neustále studovat, shánět si nové informace a zajímavé články. Díky internetu je dnes nepřeberné množství informací, jen je občas obtížné se v nich zorientovat, jelikož ne všechny zprávy a zdroje jsou důvěryhodné a správné. Je třeba si udělat na věc i vlastní názor, a hlavně používat vždy selský rozum. A praxe, jak jsem již uvedla výše, teorie je hezká věc, ale bez praxe to nejde. Jen zkušenosti a uplatnění všech znalostí v praxi dělá z člověka profesionála.

Co bys vzkázala lidem, kteří se rozhodují, zda k nám do kurzu nastoupí?

Rozhodnutí, kde kurzy absolvovat je určitě na každém, ale z mé zkušenosti mohu říci, že jsem byla vždy na kurzech velmi spokojená a dali mi komplexnější pohled na Výživové poradenství. Myslím, že množství absolvovaných kurzů je tomu důkazem. Přístup byl vždy profesionální, k dispozici bylo i dostatek výukových materiálů, praktických cvičení a pomůcek. Na konci kurzu jsem si říkala, jak rychle to uteklo, a že je vlastně škoda, že již kurz končí, protože i když bylo probráno hodně, témata byla tak široká, že bychom se jim mohli věnovat další hodiny a víkendy. A po kurzu následovaly otázky: „A co dál, jakým kurzem bych mohla pokračovat? Co nového bych se ještě mohla nebo chtěla naučit?“ Ráda bych popřála všem účastníkům, aby byly s kurzy maximálně spokojeni a aby do výživy, výživového poradenství a vše, co s tím souvisí, stejně zapáleni jako já. Pokud budete mít opravdu chuť a o tuto oblast projevíte skutečný zájem, půjde vše snadno a samo. A najdete i požadované uplatnění. Kurzy vám také pomohou se zorientovat v základních otázkách a nasměrují vás tam, kam sami budete chtít.