Rozhovor s naší čerstvou absolventkou, Karolínou Pařízkovou

V dalším interview vám představím Karolínu, je to mladá krásná 20ti letá dívka, která má drive a tah na branku. Do kurzu Poradce pro výživu ji přivedla vášeň pro fitness a touha pracovat v oboru výživového poradenství. Přesně věděla, co chce a šla si za tím. A to se jí také splnilo. Je to čerstvá absolventka, kurz Poradce pro výživu navštěvovala letos na jaře. Ale už když přišla, měla milion informací z internetových diskusí i odborných časopisů a knih a spoustu věcí vyzkoušených na sobě.

Karolíno, co Vás vedlo k přihlášení se do kurzu Poradce pro výživu, u NutriAcademy?

Už nějaký čas jsem si říkala, že si někdy v budoucnu udělám kurz, ale ani jsem si neudala časové rozmezí, jen jsem to říkala doma, kamarádům, přítelovi, jak by bylo super se tím i živit. Zanedlouho moje maminka našla inzerát na pozici Specialista Světa Zdraví. Skvělá pozice, skvělá příležitost. Neváhala jsem a pátrala jsem po nejlepších kurzech u nás v ČR. Chtěla jsem kurz, který bude fakt stát za to a vytěžím z něho co nejvíce. Dostala jsem doporučení od manažera Světa zdraví a proto jsem si zvolila NutriAcademy a jsem přesvědčena, že lépe jsem si vybrat nemohla!

Co Vám kurz Poradce pro výživu dal, byla jste spokojená?

Kurz mi dal strašně moc, nedokáži to všechno asi ani vypsat. Tolik informací, které jsem si přivezla domů, to je nevyčíslitelné množství. O makroživinách jsem věděla už něco málo před kurzem z domácího studování z důvodu zájmu o sportovní výživu. Nikdy jsem si to ale nedokázala spojit a představit, jak to může všechno fungovat. Paní Burdychová nám to vysvětlila tak pochopitelně, a přitom tak jednoduše:) Poznala jsem skvělé lidi, se kterými jsem stále v kontaktu. A to je na tom to skvělé- vytvořila jsem si zde nové přátelské vztahy a přitom jsem se učila novým věcem, které mě strašně moc baví

Co děláte teď, jste v oboru?

Nyní pracuji jako Specialista ve Světě Zdraví a jsem opravdu moc spokojená. Opět jsem poznala nové duše se stejným zájmem a zapálením, jako já. Líbí se mi komplexnost a týmová práce, a ta u nás funguje:)

Jak prosím probíhal Váš nástup do Světa zdraví, bylo nutné nějaké výběrové řízení? Bylo to náročné?

Nejdřív jsem se setkala s manažerem Světa zdraví, který mi vše řekl a vysvětlil. Schůzek s ním bylo více, pořádně si mě „proklepl“J Ale po úvodních pohovorech a taky náslechu, který jsem absolvovala přímo na pobočce, jsem se do systému Světa zdraví a výživy velmi zainteresovala. Svět Zdraví má komplexnost a pro klienty nabízí opravdu senzační služby. To se mi moc zalíbilo a řekla jsem si, že udělám vše proto, abych se stala součástí jejich týmu. Nebylo ale vůbec jednoduché splnit všechny potřebné požadavky pro pozici Specialisty. Musela jsem projít vstupními testy a školením. Vstupní test byl ještě těžší, než jsem očekávala, ale tak to má být. Specialista musí být znalý Naštěstí jsem měla krátce po zkouškách kurzu Poradce pro výživu u NutriAcademy, což byl opravdu kvalitní kurz, který mě v podstatě na vstupní testy připravil.

Poté jsem absolvovala 14 denní školení s praxí na centrále Světa Zdraví v Praze. Školení mi hodně rozšířilo mé znalosti, velice dopodrobna. Poznala jsem tam mnoho skvělých budoucích specialistů a asistentek. Školitelé byli opravdu přátelští a velice milí. Vždy vše vysvětlili i několikrát, dokud jsme to všichni pořádně nepochopili. Bylo to pojato i formou zábavy, takže jsem v Praze strávila opravdu příjemné dny. Školení bylo ve velice perfektním prostředí, a proto jsem se cítila opravdu dobře ve všech směrech. Neminula nás ani ochutnávka produktů, čili jsme se všichni na vlastní kůži přesvědčili, že jsou opravdu kvalitní a velice výborné. Přijela jsem domů velice nadšená a natěšená na mou budoucí práci a mé budoucí kolegyně. Ve Světě Zdraví jsem opravdu moc spokojená.

Co myslíte, je v tomhle oboru těžké najít práci/uplatnění?

Zda je v tomto oboru těžké najít uplatnění? Těžko říci. Pokud si člověk jede “sám na sebe“, tak je to, dle mě, o přístupu toho dotyčného a o propagaci, dát o sobě vědět. O hubnutí se zajímá mnoho lidí, hlavně ženy, které hubnou celý život. Výživový poradce by měl být hlavně lidský a přátelský, sloužit i jako psychická podpora pro klienty. Když toto bude splňovat, klienti o něm budou vědět a budou spokojení, najdou si ho sami. Potom jsou tu místa, jako například Svět Zdraví – a to je radost se stát součástí :)

 

Jste stále v kontaktu s lidmi z kurzu, dává Vám něco spolupráce s nimi? (pokud existuje).

Se členy kurzu jsem v kontaktu stále, máme společnou skupinu na Facebooku a to je super. Všichni na kurzu byli moc milý a přátelští. Pomáhali jsme si, radili se, povídali si, probírali různá témata. S jednou slečnou jsem se skamarádila tak, že jsem ji navštívila i při školení do Světa zdraví. Jsem za to moc ráda!

Jak se dál vzděláváte – nebo už se nevzděláváte a je to jen o praxi?

Vzdělávám se a vzdělávat se budu asi celý život :) Mám tolik plánů, které chci realizovat. Momentálně se učím nejvíce praxí – práce s lidmi není jednoduchá činnost a tu vás teorie nenaučí:)) Co se nových vědomostí týče, na stole mám neustále mnoho vzdělávacích knih o zdravé výživě a fitness, takže informace čerpám neustále. Přemýšlela jsem i o vysoké škole v tomto směru, ale zatím jsem se pevně nerozhodla.

Uvažujete o nějakém dalším kurzu z nabídky Nutriacademy? A pokud ano, proč?

Rozhodně se plánuji zúčastnit dalších kurzů, které má NutriAcademy v nabídce. Jako první plánuji nástavbu Fitness jídelníčky. Poté se rozhoduji, zda upřednostním Instruktor fitness a nebo Školu Psychosomatiky. A proč? Protože vím, že jinde se toho tolik nedozvím. Poznala jsem skvělé lidi, kurz byl pojat formou poradenství a hlavně i zábavy. Vůbec se mi po těch dnech strávených na kurzu nechtělo domů, bylo to tedy dost náročné, ale tak to má přeci být, ne? Odvezla jsem si vážně mnoho, a proto po kurzech od někoho jiného ani pátrat nehodlám, protože NutriAcademy je pro mě TOP 1.

Pro Karolínu se stal její koníček prioritou a udělala si z něj profesi. Dělá to, co ji baví a to je to na ní znát:) Kdybyste se s Karolínou chtěli setkat a využít třeba i poradenství přímo od ní, máte možnost na pobočce Světa zdraví v Ústí nad Orlicí.

Rozhovor s naší absolventkou, Annou Jenčovou

Dnes jsem požádala o rozhovor velmi zajímavou ženu, která je původní profesí letuška. Jenže ne ledajakých charterových letů, ale luxusních aerolinek. Takže má blízko ke gastronomii, protože v luxusních aerolinkách se servíruje nejenom šampaňské, ale také luxusní jídlo. Anička také dělá fitness a sama vaří a vymýšlí zajímavé recepty. No a proto se rozhodla udělat si náš kurz Poradce pro výživu, kde jsme se seznámili. Už je to 4 roky.

Aničko, co Tě vedlo k přihlášení se do prvního kurzu Poradce pro výživu, u NutriAcademy?

Do prvního kurzu, kurzu Poradce pro výživu, jsem se přihlásila z více důvodů. Důležitý z nich byl ten, že po delším hledání a srovnávání škol byla nabídka NutriAcademy pestřejší a mě bližší než ostatní školy. Tím mě také lákala další možnost studia, tak jsem si řekla, že když se mi bude líbit kurz Poradce pro výživu, přihlásím se i do dalšího kurzu z nabídky Nutriacademy.

Co ti ten první kurz dal a proč jsi šla na další?

První kurz mi dal velmi mnoho. Byl velmi obsáhlý. Do kurzu jsem šla s poměrně velkým množstvím informací, nicméně kurz mi je pomohl utříbit a doplnit o určitě zásadní informace – ale hlavně jsem se naučila pracovat s nutričním programem, bez kterého se těžko pracuje. Kurz mě velmi bavil a díky němu jsem se rozhodla pro další studium. Dále jsem studovala kurz Life style kouč a pak Lektor zdravého životního stylu.

Co děláš teď, jsi v oboru?

Hned po kurzu Poradce jsem začala s praxí a od té doby se jí věnuji. Klienty si pro spolupráci vybírám. Navíc jsme v loňském roce začali vytvářet „živou osvětu“ s naším pojízdným stánkem, kde prodávám čerstvé sezónní a kvalitní produkty, které vlastnoručně peču a vyrábím. Tím si plním svůj sen, protože mým snem bylo vždy dělat osvětu a toto je pro mě nejlepší forma, jak ji šířit.

Co myslíš, je v tomhle oboru těžké najit práci/uplatnění?

Myslím si, že není těžké nic, pokud má člověk vášeň a vytrvalost pro danou věc. A hlavně pokud ví, co opravdu chce.

Jsi stále v kontaktu s lidmi z kurzu, dává ti něco spolupráce s nimi? (pokud existuje).

Jsem v blízkém kontaktu s jedním člověkem, který se stal mým přítelem.

Ty jsi v naší Akademii prošla skoro všemi kurzy, které nabízíme, včetně kurzu Life style kouč a včetně Lektora zdravého životního stylu. Který kurz bys vyhodnotila jako nejnáročnější a zároveň, který ti nejvíc dal do tvého budoucího života?

Nedokážu na tuto otázku odpovědět. Každý z kurzů měl své. Dále člověk potká nové zajímavé lidi, kteří vám vždy něco dají a to je velkým přínosem z každého dalšího kurzu. Každý kurz byl zaměřen na něco jiného, takže přínosem byly všechny.

Jak se dál vzděláváš – nebo už se nevzděláváš a je to jen o praxi?

Já osobně se vzdělávám i nadále, moc mě to baví a hlavně, čím víc toho vím, mám pocit, že nic nevím.

A já vám ještě na Aničku prozradím jednu zajímavou věc – je nestriktní vegan a v tom duchu peče a vyrábí svoje originální produkty. Setkat se s ní můžete na farmářských trzích v různých městech severních Čech a okolí a také mrknout na startair.cz – Nastartuj se jídlem.

Rozhovor s naší absolventkou, Ing. Hanou Nechvátalovou

Dnes bych vám ráda představila velmi vzdělanou šik ženu, která pracuje pro jednu nadnárodní společnost na pozici lektora a organizátora vzdělávacích aktivit. Je pro mne velkou ctí, že si právě tahle osoba, absolventka VŠCHT v Praze, tedy moje kolegyně z oboru, vybrala pro své další vzdělávání moji společnost NutriAcademy.

Hanko, co Tě vedlo k přihlášení se do prvního kurzu Poradce pro výživu?

V oblasti výživového poradenství jsem již pracovala, ale chtěla jsem mít v první řadě dokument, certifikát, který by kromě vysokoškolského diplomu potvrzoval a „dosvědčil“ mé vzdělání v oboru výživového poradenství. Dalším důvodem bylo dozvědět se více informací, co je v této oblasti nového, jaké jsou další možné přístupy ve výživovém poradenství tak, abych mohla kvalifikovaněji pracovat se svými potenciálními klienty.

Lišilo se nějak tohle vzdělávací zařízení od jiných, dělala sis průzkum na webu nebo to bylo doporučeni či spontánní rozhodnutí?

Podobné kurzy jsem u jiných vzdělávacích zařízení neabsolvovala. Důvodem pro NutriAcademy bylo, že kurz už absolvovala má spolužačka z VŠCHT, která potvrdila kvalitu kurzu, dále hezky zpracované web stránky, široká nabídka kurzů, vzdělání provozovatelky kurzů a certifikace u MŠMT ČR.

Co ti ten první kurz dal a proč jsi šla na další?

Kurz mi dal požadované – možné přístupy ve výživovém poradenství a tvorbě jídelníčku, oživila jsem si informace, které jsem již z dob svého studia pozapomněla nebo byly pozměněny. Další kurz mě lákal, protože pouze tvorba jídelníčku a nastavení nového stylu stravování nebyla dle mého názoru dostačující. Tento typ „poradenství“ je dle mého názoru více i o celkovém přístupu ke klientovi, umět pochopit jeho skutečné potřeby, kde je možné poskytnout mu pomocnou ruku a společně najít pro klienta cestu, která by mu pomohla při řešení jeho skutečných problémů. Rovněž jsem měla díky dalšímu kurzu Detoxikace Nutrirestart úžasnou možnost vyzkoušet si na vlastní kůži doporučenou měsíční detoxikační kúru. Není nad vlastní zkušenost, kdy se pak mohu při doporučování této kúry podělit o své pocity a mít tak větší šanci pochopit pocity a názory jiných účastníků. Pracovně mi hodně pomohl Lektorský kurz dalšího vzdělávání, jelikož je to i součást mé práce – přednášky a vzdělávání lidí v oblasti výživy. Praktický nácvik a techniky, jak pracovat s lidmi ve skupině, jak se na kurz připravit a současně jak připravit kurz pro účastníky zajímavý mě posunul profesně dál a snažím se je využívat při svých přednáškách.

Co děláš teď, jsi v oboru?

Ano, stále pracuji v oboru se specializací na stravování a výživu nejmenších dětí – kojenců a batolat. Dospělé klienty mám pouze jako mimopracovní koníček. Využívám i zkušeností z Lektorského kurzu dalšího vzdělávání.

Co myslíš, je v tomhle oboru těžké najit práci/uplatnění?

Práci v tomto oboru myslím těžké najít není. Vyžaduje to však kontinuální vzdělávání, jelikož ve výživě je stále něco nového, mění se výživová doporučení, přichází stále nové výživové trendy a dietní módní vlny, kterým je třeba občas i čelit, a to se dá pouze s dostatečnou znalostí a orientací v oboru. Rovněž je velmi důležitá praxe, protože teorie je jedna věc, ale práce s člověkem druhá, možná ještě důležitější. Klienti nejsou stejní a to, co platí pro jednoho, nemusí 100 % platit a fungovat u druhého člověka. A jen dlouhodobá praxe, zkušenost a práce s člověkem z nás dělá odborníky, nikoliv pouze absolvování Kurzu a získání certifikátu, což je určitě velmi důležitým a možná i počátečním krokem k zahájení skvělé a pestré práce.

Jsi stále v kontaktu s lidmi z kurzu, dává ti něco spolupráce s nimi? (pokud existuje).

S lidmi z kurzů moc v kontaktu bohužel nejsem, občas prostřednictvím sociálních sítí. Lidé v kurzech byly fajn a na konci jsme si i slibovali, jak se někdy sejdeme a popovídáme o nabitých zkušenostech, ale dnešní doba je tak rychlá a uspěchaná, že asi není čas na návraty a podobná setkání. Nicméně věřím, že s těmi, se kterými máme něco společného, se dříve nebo později setkáme ať již profesně nebo soukromě.

Ty jsi v naší Akademii prošla skoro všemi kurzy, které nabízíme, včetně Lektora zdravého životního stylu. s autorizovanou státní zkouškou. Který kurz bys vyhodnotila jako nejnáročnější a zároveň, který ti nejvíc dal do tvého budoucího života?

Ano, kurzů jsem absolvovala hodně a každý byl pro mě něčím přínosný. Po jejich absolvování si uvědomuji, že mají něco společného, co mi pak dává možnost pohlížet na věci komplexněji, vidět je v širším úhlu. Jako „nejnáročnější“ bych hodnotila kurz Life Style kouč. Ne na učení, ale na psychiku a nutnosti umět se vcítit do klienta, umět mu naslouchat a umět ho vést jeho myšlenkami a pocity. My obecně máme tendenci spíše někomu radit a být mentorem, ale toto je hodně o naslouchání a kladení správných otázek tak, aby si byl klient sám vlastně poradcem a našel si pro sebe tu nejsprávnější cestu, která ho povede ke spokojenosti. Do života, tedy spíše pracovního, mi dal nejvíce kurz Lektorský kurz dalšího vzdělávání. Věnuji se přednáškové činnosti, a tak mám možnost díky kurzu si své přednášky a semináře lépe uspořádat a zlepšovat se v jejich organizaci. Nyní i více sleduji jiné přednášející na kurzech a seminářích a snažím se od nich čerpat to správné, a naopak se vyvarovat chyb, které posluchač vnímá, ale přednášející si je možná ani sám neuvědomuje. Naučila jsme se i říci si a vyhodnotit zpětnou vazbu od posluchačů, účastníků, jelikož upřímná zpětná vazba mi velmi pomáhá posouvat se dál a vylepšovat své přednášky.

Jak se dal vzděláváš – nebo už se nevzděláváš a je to jen o praxi?

Další vzdělávání je pro mě jako droga. Mám totiž dojem, že čím více toho vím, tím mám větší pocit, jak málo toho vím. A tak se snažím neustále studovat, shánět si nové informace a zajímavé články. Díky internetu je dnes nepřeberné množství informací, jen je občas obtížné se v nich zorientovat, jelikož ne všechny zprávy a zdroje jsou důvěryhodné a správné. Je třeba si udělat na věc i vlastní názor, a hlavně používat vždy selský rozum. A praxe, jak jsem již uvedla výše, teorie je hezká věc, ale bez praxe to nejde. Jen zkušenosti a uplatnění všech znalostí v praxi dělá z člověka profesionála.

Co bys vzkázala lidem, kteří se rozhodují, zda k nám do kurzu nastoupí?

Rozhodnutí, kde kurzy absolvovat je určitě na každém, ale z mé zkušenosti mohu říci, že jsem byla vždy na kurzech velmi spokojená a dali mi komplexnější pohled na Výživové poradenství. Myslím, že množství absolvovaných kurzů je tomu důkazem. Přístup byl vždy profesionální, k dispozici bylo i dostatek výukových materiálů, praktických cvičení a pomůcek. Na konci kurzu jsem si říkala, jak rychle to uteklo, a že je vlastně škoda, že již kurz končí, protože i když bylo probráno hodně, témata byla tak široká, že bychom se jim mohli věnovat další hodiny a víkendy. A po kurzu následovaly otázky: „A co dál, jakým kurzem bych mohla pokračovat? Co nového bych se ještě mohla nebo chtěla naučit?“ Ráda bych popřála všem účastníkům, aby byly s kurzy maximálně spokojeni a aby do výživy, výživového poradenství a vše, co s tím souvisí, stejně zapáleni jako já. Pokud budete mít opravdu chuť a o tuto oblast projevíte skutečný zájem, půjde vše snadno a samo. A najdete i požadované uplatnění. Kurzy vám také pomohou se zorientovat v základních otázkách a nasměrují vás tam, kam sami budete chtít.

 

Rozhovor s naší absolventkou, Ing. Anetou Polívkovou

Požádala jsem o rozhovor i ženu, kterou jsem poprvé poznala před 3 lety na kurzu Life style kouč. Byla tichá, krásná a hledala osobní i profesní transformaci. A to se jí mimořádně povedlo! Posuďte sami…

Anetko mohla by ses prosím krátce představit a říct, proč jsi šla dělat výživu, co tě k tomu vedlo?

Mám vystudovaný management hotelnictví a lázeňství, kdy jsem vlastně v průběhu páťáku dělala dálkově roční výživový kurz. Pak jsem 2 roky pracovala jako manažerka pro velkoobchod pro východní Evropu a pak na mateřské jsem začala makat na sobě a vlastně na tom všem co teď dělám. Na mateřské jsem cítila velkou potřebu osobního rozvoje a když jsem našla kurz Life style kouče, řekla jsem si, že přesně tohle teď potřebuju. Bylo to intuitivní rozhodnutí.

Líbil se ti kurz Life style kouče? A proč jsi se vzdělávala dál?

První kurz mě nakopnul a otevřel oči k dalšímu seberozvoji …byl to začátek mé „cesty“ sama k sobě. Dodnes si pamatuju obrovský „aha“ efekt, kdy jsi řekla … sami sebe musíte mít na prvním místě, vy jste pro sebe nejdůležitější :-) To jsem se docela dost probrala z dlouhého spánku :)

Co děláš teď, jsi v oboru? Ano, pracuji se stravou, dělám terapie, studuji čínskou medicínu, dále se vzdělávám a prohlubuji znalosti

Co myslíš, je v tomhle oboru těžké najít uplatnění?  Myslím, že v tomto oboru a jemu přidruženým je velký potenciál do budoucnosti

Co bys vzkázala lidem, kteří se rozhoduji, zda k nám do kurzu nastoupí? Pokud na kurz narazili, ať určitě zkusí, je to výborná zkušenost a cenné informace, které využijí ať už pro sebe a v rodině nebo i v práci.

Pracuješ v praxi s našimi produkty Nutrirestart, ale i s řadou dalších produktů, včetně tradiční čínské medicíny a aromaterapie  – proč? Nejde to jen úpravou stravy a ostatní neřešit? Strava a přírodní doplňky se krásně doplňují a zvyšují efekt …pokud se k tomu přidá i uvědomění, terapie, práce s duší … výborné výsledky jsou zaručeny :)

Nelituješ změny profese?

Rozhodně ne! Znovu bych do toho určitě šla, pomáhat lidem beru jako svoje poslání, naplňuje mě to. Už jsem teď dál, stravu jsem propojila s terapií duše. Propojuji detoxikaci, odkyselování, stravu dle čínské medicíny, akupunkturu, kineziologii, práci s duší pomocí srt terapie a léčím i rukama.

 

A já ještě o Anetce prozradím, že je máma 2 krásných dětí a žije ve Vrchlabí. Kdybyste se chtěli podívat na její práci, zúčastnit se jejích besed či kurzíků nebo se objednat na individuální poradenství, mrkněte na www.zdravinamiru.cz

 

Rozhovor s naší absolventkou, Editou Jemelkovou

Dnes jsem si povídala se ženou, která má obrovskou energii, vnitřní sílu a zvládá levou zadní všechno, co si umane. Se 2 malými dětmi si plní své životní sny a neztrácí smysl pro humor.

Dobrý den Edit, mohla byste se představit, co děláte za profesi a co ráda děláte ve volném čase?

Jmenuji se Edita Jemelková, je mi 36 let, mám dvě děti (syn 10 let, dcera 6 let). Ve třech letech po příušnicích  jsem přišla o sluch u obou uší, kde mám ztrátu sluchu přes 90%. Nebyla jsem vedena k pohybu od malička. Pro mne byl sport vždy sprosté slovo. Až po maturitě jsem se začala více věnovat pohybu. Začalo to tak, že po maturitě byl problém sehnat práci (kvůli sluchu). Začala jsem se věnovat aerobiku, který u nás byl. Tam vznikla myšlenka, jestli nechci aerobik předcvičovat. Nikdy by mne nenapadlo, že budu předcvičovat i přes můj sluchový handicap. Absolvovala jsem kurz cvičitelka aerobiku III. třídy, později další kurz cvičitelka aerobik II. třídy přes Sokol.

Ve volném čase ráda jezdím s dětmi na výlety, poznávat krásy Česka, dále miluji čtení – taky jsem bývalá knihovnice a mám vystudovanou VŠ knihovnickou v Opavě, kterou jsem dělala při prvním dítěti. V poslední době mě chytlo i běhání – nebo spíše posouvání svých hranic dopředu. Dřívě mě běh nebavil, ale jak jsem dala kila dolů, přestaly bolet kolena, mám více energie a to mě nakopává a motivuje.

Miluji i pečení dortů a improvizace :) Dorty a sport – dva protiklady – proč ne? :)

Co Vás vedlo k přihlášení se do kurzu Poradce pro výživu NutriAcademy? Lišilo se nějak tohle vzdělávací zařízení od jiných, dělala jste si průzkum trhu?

K přihlášení školení mě vedlo sama sebe. Chtěla jsem především získat informace a dozvědět se, co a jak a pochopit to všechno kolem toho. Byla jsem ze sebe nešťastná, protože jsem pořád a hodně cvičila a místo abych hubla, jsem spíše přibírala. Tak impulz byl zamakat na sobě. A protože pro mne je horší školení formou přednášek kvůli sluchu, mnohdy mi to nic nedává, protože se pak musím formou samouky vše doučit. NutriAcademy mi vyšla k mému milému překvapení vstříc a podpořila mne, za což jsem moc ráda a ještě jednou velké díky Vám! Samozřejmě jsem pročítala i recenze, které byly kladné, tak jsem byla hned rozhodnutá do toho jít.

I když mi nějakou dobu trvalo, než se váha konečně pohla – k tomu mohu napsat jediné – vše začíná v hlavě. Jinak to prostě nejde. Výmluvy nebo výsledky, nic mezi tím. (já mám každý den jiný, pořád jsem se vymlouvala na to, že nejím tím pádem pravidelně apod.) A teď? Beru si sebou lžíci – mám ji v kabelce pořád a když jsem třeba neplánovaně pryč, dám si v hlídaný čas třeba tvaroh..a už žádné výmluvy!:)

Co Vám ten první kurz u Nutriacademy dal? Dělala jste ho před 3 roky, takže už to můžete zhodnotit i s odstupem.

Dal mi hodně – nové poznatky, informace, zkušenosti a možnost posunout se dál, krůček po krůčku dopředu…

Co děláte teď, jste v oboru?

Kromě skupinového cvičení, které vedu na různých místech, dělám od té doby, co jsem si udělala kurz, i výživové poradenství. Obrací se na mě především právě klientky ze cvičení, protože mne znají a mají ke mě důvěru.

Co myslíte, je v tomhle oboru těžké najít práci/uplatnění?

V dnešní době ano. Na internetu nacházíte pořád „rádoby poradce“, kteří „všechno ví, všechno znají“. Kvalitní a dobrý poradce  -to je jako hledat jehlu v kupce sena. Nejednou jsem se setkala s tím, že mi klientky ukázaly právě od takových „poradců“ jídelníčky, tak jsem se zhrozila, jak vypadaly….

Jste cvičitelka, máte sama svoje klienty, jak se o ně staráte, jaké akce pro ně vymýšlíte??

Snažím se vyjít holkám vstříc, pořádám pro ně speciální akce – jako jsou sobotní dvouhodinovky, narozeninové akce – poslední narozeninový piloxing byl na jaře, kdy jsme slavily 5let piloxingu v Přerově. A protože si svých holek vážím a taky za jejich účast či návraty, měly kromě nadupané dvouhodinovky i nádhernou tombolu. Měla jsem obrovskou podporu od lidí, kteří mi chtěli pomoci a dali mi nádherné dary. I slzička za to ukápla. Dále také dělám i sportovní víkendy na Moravě.

Jak se dál vzděláváte – nebo už se nevzděláváte a je to jen o praxi?

Já se vlastně celý život vzdělávám a rozhodně s tím nemíním přestat. Před svatbou jsem se ještě vyškolila u pí Toufarové na flexibary. Po prvním porodu syna Radečka jsem dva roky cvičila jen aerobik a pak jsem se dostala k zumbě. Přiznám se, že napoprvé mne zumba zklamala. Bylo to instruktorkou, která tehdy zumbu předcvičovala. O něco později mě kamarádka vytáhla k jiné instruktorce, a úplně jsem si zumbu zamilovala a to tak, že do dvou měsíců jsem se stala instruktorkou zumby. Později jsem absolvovala školení na instruktora zumby toningu a zumby goldu. Poté následovalo školení port de bras, které jsem dělala se přímo u Julia Papiho –s poluzakladatele PDB v 16tt. V září 2012 (po druhém porodu dcery Nelinky) cca dva měsíce po porodu, jsem byla na Strahově cvičit zumbu a tam se ke mne dostala informace ohledě piloxingu. V únoru 2013 mě čekala dvě školení, a to Fitmami a za dva týdny Piloxing v Příbrami a úplně jsem se do piloxingu zamilovala. Poslední školení, které jsem absolvovala, byl deepWORK a břišní pekáč u Hanky Kynychové v roce 2017. Určitě to není poslední školení, které jsem absolvovala. Pokud chce být člověk dobrý ve svém oboru, musí se neustále vzdělávat a posouvat dopředu. Tedy ten, co je svědomitý, pečlivý a jde mu o blaho klientek.

Co byste vzkázala lidem, kteří se rozhodují, zda si u nás u Nutriacademy udělají kurz?

Určitě tohle školení vřele doporučuji, dozvěděla jsem se hodně zajímavých věcí a ten, kdo do toho půjde, určitě nebude litovat. To jsou věci, na které nezapomenete. Je to kvalitní školení a o tom to je.

A já ještě dodávám, že kdybyste se chtěli s touto zajímavou ženou setkat, nebo si s ní třeba zacvičit, mrkněte na www.editajemelkova.cz nebo FB Zumba a cvičení s Edit

Rozhovor s absolventkou kurzu NutriAcademy, Marií Pácalovou

Školení a kurzy pořádáme už 10 let. 10 let prezentací, stovky tváří, hodiny na place před desítkami očí. Rozhodla jsem se ohlédnout zpátky a udělat rozhovory s našimi absolventy. S těmi, co dělali kurzy již dávno, ale i s těmi, co mají kurz čerstvě. Zajímá mě každý člověk, kterého jsem během školení poznala a ještě poznám, zajímají mě lidské příběhy a jejich život. A ráda je podpořím v jejich budoucí práci. Zajímá mě, jestli jim náš kurz pomohl v životě. A protože máme jako firma už velkou historii, i absolventi které oslovím se mohou ohlédnout zpátky a vše to zhodnotit, dnes už i s odstupem. Sérii rozhovorů najdete na tomto blogu. Dnes první ochutnávka:)

Radka Burdychová

Rozhovor s absolventkou Nutriacademy, Maruškou Pácalovou

Marie je milá sebevědomá žena, která tíhne k alternativě. Známe se 4 roky, od doby, kdy nastoupila na kurz Poradce pro výživu. Od té doby změnila účes, vyměnila chlapa, stala se majitelkou obchodu s biopotravinami, má několik zaměstnanců a vypadá spokojeně:)

Maru, co Tě vedlo k přihlášení se do prvního kurzu NutriAcademy? Lišilo se nějak naše vzdělávací zařízení od jiných, dělala sis tenkrát průzkum na webu nebo to bylo na něčí doporučení?

„Já byla nucena udělat si rekvalifikační kurz výživy kvůli nástupu do nového zaměstnání – do výživového studia. Sedla jsem k internetu a jela podle odkazů. Původně jsem chtěla jít do jiného školícího zařízení, ale už si nepamatuju do kterého a také tam nabízeli studium na rok či na půl roku a já potřebovala mít papír v ruce co nejdřív, budoucí zaměstnavatel na mě dost tlačil. Také jsem chtěla co nejblíž, abych nemusela dojíždět přes celou Prahu. Takže když jsem přišla na kurz NutriAcademy, trochu projela recenze a zeptala se šéfa, zda tohle by šlo – tak on mi tenkrát řekl, že jsem vybrala dobře, je to jedno z nejlepších školících zařízení v oboru. Takže finální rozhodnutí pro kurz výživy u Nutriacademy byl mix takého rychlého průzkumu trhu, slet událostí a osudu:)

 

Co ti ten první kurz, rekvalifikační kurz Poradce pro výživu, dal a proč jsi šla na další?

První kurz, co jsem dělala, poradce výživy, mi dal hrozně moc, uvědomila jsem si, že je to taky o propočtech, které dají člověku nadhled – ale hlavně jsem zjistila, že nechci dělat pod žádným ždímajícím studiem, ale sama na sebe. Bylo to hodně o praxi a to se mi líbilo – navíc velmi profesionální, ale zároveň přátelské prostředí. Pak jsem si dělala ještě kurz Life style kouče – tam jsem si leccos srovnala v hlavě, takže jsem se pak míň bála chtít něco vlastního a dělat si to podle sebe, i když pro obchůdek jsem se rozhodla ještě až o trošku později.

Co děláš teď, jsi v oboru?

Nyní v oboru jsem a nejsem. Mám svůj krámek s biopotravinami, v Praze Vršovicích, sice se nevěnuji výživovému poradenství, ale v tomhle oboru zůstávám dál.

Co myslíš, je v tomhle oboru těžké najít práci/uplatnění?

Myslím, že v dnešní době to fakt není problém, ale člověk musí mít praxi.

Co bys vzkázala lidem, kteří se rozhodují, zda k nám do kurzu nastoupí?

Vzkázala bych jim neváhejte :-)).. Pokud chcete být opravdoví profíci s přátelskou oporou velké kapacity, pak byste měli zvolit NutriAcademy:)

A já dodávám, že pokud byste se s Maruškou chtěli potkat, její obchůdek se jmenuje Vršovický bioobchůdek a nachází se v Praze v ulici Na Spojce 16. Můžete si tam nejen nakoupit kvalitní jídlo, ale dočkáte se tam i velmi kvalitního poradenského servisu. Personál je ochotný a usměvavý – není divu, většinou také absolventi NutriAcademy:)

 

Velikonoční zamyšlení

Milí přátelé,

nedávné Velikonoce mne přiměly k malému zamyšlení: Svátky, symboly -vejce, zajíc atd.

Každou půlhodinu se někde kolem mne ozývá zvuk reklamy, na kterou můj 2,5 letý syn naprosto zpaprčí, naklusá a začne vášnivě rapovat: “ Normální vajíčka, již dávno z módy jsou“. Aha – normální vajíčka, to už jsem dlouho neslyšela, co to je?:) Na potravinářské fakultě jsme se učili o kvalitě vajec, že se nemá říkat vajíčka, ale VEJCE, o jejich velikosti S, M, L, XL, třídě kvality, hygieně atd., v naší státem akreditované laboratoři jsem vejce xkrát analyzovala, viděla jsem v reálu chov ekologický, klecový, volný – v supermarketu jsem si vždycky všímala značení na oblale i přímo na vejcích, viděla jsem vejce s českou vlaječkou (nikde jinde v zahraničí, byť hodně cestuju, jsem si žádné vlaječky nikdy nevšimla), zaručeně česká vejce, ale vejce „normální“ jsem nikde neviděla, vy ano?

Mám profil na FB, i když jej spousta lidí nemá a je proti tomu, kvůli úniku dat a tak. Ale díky FB jsem se dozvídám hodně informací (i dezinformací) –  a tak jsem se dozvěděla jak vejce barvit, jak je použít na výrobu pomazánek, v cukrfree dietě a v dietě všeobecně, jak není potřeba brát obsah cholesterolu v nich vážně, jak vegani zásadně vejce nebarví ani nedodržují Velikonoce kvůli ochraně zvířat – ale nikde na mě nevyhupsla informace, co je to tedy  je vejce „normální“.

Já sama nevím, co je normální vejce podle dnešních měřítek. Asi to, co doporučí reklama:) Co je normální pro vás? Vejce s českou vlajkou? A věděli jste, že se vejce třeba tady v ČR snesou, ale roztřídí je třídírna v Polsku? Nebo se snesou v Lotyšsku a roztřídí je třídírna v Česku?

Co je normální? Klecový chov, kdy přesně víme, co slepiččce dáváme a kdy (jíst i pít) nebo chov volný/ekologický -kdy je to na ní, co sezobne?

Co je normální? Krásné žluté vajíčko s pevnou skořápkou (z klecového chovu, kdy přidáme karotenoidy kvůli barvě, vápník kvůli pevnosti) nebo míň žluté (vybledlé) vejce z chovu domácího s jemnou skořápkou?

Pro mne bylo vždycky nejlepší to domácí od babičky, když slepička sezobala to co bylo na zahradě nebo na poli:) A přesto slepicím přidávala babička do krmení skořápky (aby byly pevnější) a kukuřici (aby byly žlutší)  A kdo zkusil toto „domácí vejce“ a to „vejce ze supermarketu“ určitě pozná chuťový rozdíl. Jenže kdo má v dnešní době čas chovat slepice? Navíc když nenesou celý rok…. Nebo kdo má čas chodit na farmu pro vejce…. A tak si pro to „normální“ jdeme do supermarketu – daň za to, že je nás lidí hodně, nemáme čas a třeba někdy koupíme radši i vejce čokoládová. Anebo s umělými barvivy, přidanými slepičkám do krmení kdesi ve Španělsku:)

Přátelé, často na svých kurzech a seminářích diskutuji podobné situace. Především z oblasti potravin, výživy a životního stylu. Na internet si dnes může napsat každý co chce. Autory většiny příspěvků jsou novináři nebo PR manažeri. Tápete v tom , co je pravda a co přikrášlená komerční lež? Já ne:) Těším se na vás na svých kurzech, na ty z vás, kterým záleží na vašem zdraví a hlavně zdraví svých dětí. A především na těch z vás, kteří chtějí mít svůj objektivní názor!:)

Radka Burdychová

 

Co zase dělají výživoví poradci špatně, protože to nevědí

Miluji knihy, obzvláště ty o výživě a zdravém životním stylu. V češtině, angličtině, němčině – to je jedno. Mám jich plnou knihovnu. Když vidím nějakou se zajímavým titulem, hned si ji prolistuju a když mě zaujme, koupím. Mám ráda knihy nové, nerada si je půjčuju v knihovně, chci aby měly jen mou energii. Někdy knihy kupuju i na internetu, ale zase jsem se tuhle napálila! Lepší je knihu prolistovat a až pak koupit. To vám radím. Já už se nenapálím! No nic.

Tahle kniha, o které píšu, říkala něco hanlivého o výživových poradcích, tak jsem byla zvědavá, co zas děláme špatně:) Když je školím, měla bych se dovzdělat na základě nejnovějších poznatků, vždyť co je psáno to je dáno. První polovina knihy nebyla špatná, nicméně samé obecné pravdy – říkám si, no to snad lidi, které učím, vědí „z fleku“. A tak jsem se dostala na kapitolu o dysmikrobii. Cha cha. Prý je to blud a zbytečně nafouknuté a nepřikládali by tomu význam. Chudák kniha letěla do kouta a můj syn si ji vítězoslavně odvezl na plastové tatrovce do svého úkrytu.

A tak bych chtěla něco napsat o dysmikrobii, tedy dysbalanci nebo chcete-li nerovnováze mikroorganismů v lidských střevech. Vzhledem k tomu, že jsem roky pracovala v mikrobiologické laboratoři a na web of science mám osm publikací, asi si to můžu dovolit. Zde je odborná definice dysmikrobie:

Střevo je největší imunitní orgán lidského těla,  produkuje víc protilátek než kterýkoli jiný orgán. Porušení rovnováhy mikroorganismů v trávicím traktu v důsledku selhání kontrolních mechanismů se označuje jako dysmikrobie. Při ní je zachována kvalitativní struktura, ale kvantitativně se vzájemný poměr mikroorganismů mění. 

Lidsky řečeno – když se narodí děťátko (přirozenou cestou) a je plně kojené, má 100% probiotickou, perfektně fungující mikroflóru, v rovnováze – no a ta děťátko chrání, určuje mu imunitu. Po zavádění příkrmů a pak později, jak stárneme – se zastoupení i složení mikroorganismů v našich střevech mění – no a to má výrazný vliv na imunitu. Nejsou tam jen mikroorganismy probiotické, ale také hnilobné, patogenní a všelijaké jiné. A taky tam tvoří všelijaké shluky, lepí se na sebe, okupují sliznici, atd. A trávení, štěpení i vstřebávání živin „vázne“. Čím starší „kus“, tím hůř. A je to dáno samozřejmě jak jinak, z největší části Výživou, tedy tím co jíme a pijeme. A je prokázáno, projedete-li web of science, přinejmenším tisíci studiemi, že tomu tak je a dysmikrobie je strašák dnešní doby, imunity atd……a základním kamenem pro vznik rakoviny a x dalších závažných chorob.

Byť je v oné knize citováno asi 500 odborných článků, je s podivem, že autoři nenašli ani jediný o dysmikrobii. Jak říkám, na plastové tatrovce bude té knize dobře:)

Radka Burdychová

probiotika 2

Záněty v těle a co to vlastně všechno obnáší

Na mých kurzech často hovoříme o zánětech v těle a jak vlastně vznikají. A jak se dají velice pozitivně ovlivnit stravou, nebo taky úplně zastavit. Co to ten zánět vlastně je?

Zánět je reakce imunitního systému na infekci či podráždění. Hlavními projevy zánětu jsou většinou teplota, otok, bolest anebo přímo narušení funkce postižených orgánů. Představte si to jako když vás bodne včelka nebo vosa, bodnuté místo zarudne, opuchne, svědí a pálí. To je akutní zánět, tedy okamžitá reakce těla na cizorodou látku-tedy jed včelky. Místo po bodnutí je pak nějakou dobu citlivé, bolavé – a pořád na něj myslíme a podvědomě jej chráníme a šetříme. A ono se postupně zahojí.

Chronický zánět probíhá skrytě, plíživě. Ale nedává o sobě dlouho fyzicky vědět. Útočí na vnitřní orgány i jednotlivé buňky a vede často k rozvoji nemocí. Problém je, že o chronickém zánětu dlouho nevíme a tak si ani vědomě nemůžeme „citlivá a bolavá místa“ šetřit. Často se tak chronický zánět vyvine v závažné onemocnění, které jakoby přišlo ze dne na den. Patří sem všechna kardiovaskulární onemocnění, cukrovka, rakovina, autoimunitní onemocnění a taky třeba Crohnova choroba nebo ulcerózní kolitida no a taky záněty tračníku. A pak jsou další různé symptomy, které s chronickým zánětem souvisí. Například chronická nespavost a chronické bolesti.

Pokud své tělo znáte a máte základní (ale interpretované v dobrých souvislostech) vědomosti v oblasti výživy, můžete projevy chronického zánětu celkem dost dobře rozpoznat. Jsou to různé alergie, intolerance, horečky, zduření tkání, otoky, pálení, svědění, hnisavá místa… Ale většinou tyto často se opakující signály těla lidé ignorují anebo řeší farmaky a léky. Prostě si na „bolest z bodnutí včelky“ vezmou prášek, aby je to nebolelo anebo pilulku na spaní.

A jak to souvisí se stravou? Je to jednoduché, některé potraviny zánětům v těle cestu chystají, některé tvorbu zánětů omezují nebo dokonce zastavují. Jakýkoli zánět v těle brzdí metabolismus, zasahuje do něj a blokuje hojivé procesy a normální průběh biochemických drah (tedy trávení a využití potravin), působení enzymů a hormonů. Potraviny obsahující alergické bílkoviny navíc nejsou většinou dostatečně stráveny a stávají se součástí metabolického odpadu, který se hromadí v těle ve formě usazenin. Proto je prvním krokem v boji se záněty důkladná očista těla, tedy detoxikace a odkyselení. A nejlepším bojovníkem protizánětlivá neboli také zásadotvorná strava. Více v mých kurzech a na www.nutrirestart.cz.

Radka Burdychová

Titulka-s-panvi-rastr420x595

Nutrirestart® koučink a mentoring

Naši Nutrirestart® poradci se scházejí každý měsíc, dokonce i přes léto, kdy je nejvhodnější čas ke vzdělávání podnikatelů, protože v běžném pracovním shonu na to prostě čas není. Červnové setkání bylo v naší akreditované laboratoři pro kontrolu potravin v Náchodě. A co jsme mimo jiné řešili? Alergie a záněty, kterých je v dnešní době čím dál tím více, dokonce (nebo hlavně) i u dětí.

Alergií je celá řada, ale protože se zde na těchto stránkách zabýváme výživou, pojďme se mrknout na ty potravinové. Lidi si často pletou potravinovou alergii a intoleranci (nesnášenlivost). Potravinová alergie je reakce imunitního systému na alergen, tedy nějakou bílkovinu obsaženou v dané potravině. Alergie se projeví do hodiny od konzumace alergenu – napr. rýmou, pálením jazyka či krku, škrábáním, citlivou kůží, slzením nebo tvorbou hlenu, kopřivkou, křečemi, průjmem nebo až dokonce anafylaktickým šokem. Velmi záleží na tom, kolik alergenu sníte.

Imunitní reakce na alergeny může vyvolávat záněty v těle nebo také autoimunitní reakci. Jakýkoli zánět v těle brzdí metabolismus, zasahuje do něj a blokuje hojivé procesy a normální průběh biochemických drah, působení enzymů a hormonů. Potraviny obsahující alergické bílkoviny navíc nejsou většinou dostatečně stráveny a stávají se součástí metabolického odpadu, který se hromadí v těle ve formě usazenin.

Potravinová intolerance není imunitní reakcí a často se objeví i několik hodin nebo dokonce dnů po konzumaci daného jídla. Je často vyvolána absencí nebo nedostatečnou tvorbou enzymů nutných ke strávení nějaké části potraviny. Typickou potravinovou nesnášenlivostí je laktózová intolerance, ale může se objevit nesnášenlivost v podstatě jakékoli potraviny. Potravinová intolerance úzce souvisí se stavem střevní mikroflóry, tedy s rovnováhou mikroorganismů. U většiny lidí se reakce na jídlo ukáže v té části těla, kde jsou nejcitlivější. Mohou se spustit průjmy, migrény, zácpa, vyrážka, otoky, hemoroidy. Nejcitlivější oblasti se také ukazují v emocionální rovině. A jak se potravinová intolerance projeví? Bolestmi hlavy, migrénou, ustavičným odkašláváním, krčním hlenem, žaludečními potížemi, nadýmáním, únavou. Můžou se objevit i ekzémy, kožní problémy, akné, afty, chronický kašel, chronické alergie na pyly, plísně atd. Z emocionálního hlediska pozorujeme změny v náladě, deprese, agresivitu, hyperaktivitu nebo úzkost.

Výbornou pomocí je metoda Nutrirestart®. Je ovšem nutný individuální přístup a holistické řešení. Tedy na fyzické i emocionální rovině. A to umí naši Nutrirestart® poradci.

Radka Burdychová: autorka metody Nutrirestart®, kouč a mentor Nutrirestart® poradců

knihy